نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی،

مدیرعامل شركت ملی گاز ایران: بابت تولید گاز نگرانی نداریم

مدیرعامل شركت ملی گاز ایران: بابت تولید گاز نگرانی نداریم

به گزارش لباس نو ظرف سه سال آینده به پوشش شبكه گازرسانی ایران به ۱۰۰ درصد می رسد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، حسن منتظر تربتی امروز در اولین نشست خبری بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران كه در محل ستاد خبری برگزار گردید اظهار نمود: توسعه شبكه گازرسانی كشور ظرف ۲ تا ۳ سال آینده به صورت ۱۰۰ درصد محقق می شود و در سراسر دنیا اولین كشوری خواهیم بود كه به توسعه كامل شبكه گازرسانی دست خواهیم یافت.
وی با اشاره به این كه صنعت گاز كشور مسیر پرفراز و نشیب، اما رو به جلویی را طی كرده است، اظهار داشت: خوشبختانه با دارا بودن مخازن عمده گاز در كشور و توانمندی خوب در بخش كالا شاهد توسعه این صنعت در سال های گذشته بوده ایم.
مدیرعامل شركت ملی گاز ایران تصریح كرد: توسعه گازرسانی در داخل به لحاظ رساندن انرژی پاك به دوردست ترین نقاط شهرها و روستاهای كشور، یكی از نقاط قوت صنعت گاز كشور به شمار می آید.

گاز ایران در حال گذار به شبكه نت وركی
منتظر تربتی درباره پایداری و قابلیت اطمینان در شبكه گازرسانی كشور اظهار داشت: شبكه گازرسانی كشور امروز قابلیت واردات و صادرات را دارد و به لحاظ دوام در تولید گاز، با تلاش های مهندس زنگنه در سال های اخیر شاهد اتفاق های خوبی در عرصه تولید میدان مشترك گازی پارس جنوبی بوده ایم و دیگر بابت تولید گاز در كشور نگرانی نداریم.
وی درباره وضع شبكه خطوط لوله گاز كشور خاطرنشان كرد: در حال گذار از شبكه خطی به نت وركی هستیم و اتصال های خوبی در این بخش محقق شده است.

شبكه گازرسانی كشور پایدار است
مدیرعامل شركت ملی گاز ایران با تاكید بر این كه بحران سیل اخیر نشان داد كه شبكه گازرسانی كشور پایداری خوبی دارد، اظهار داشت: مزیت شبكه گازرسانی در این است كه بگونه ای گسترش یافته است كه افزون بر تأمین گاز كشور، می توانیم به كشورهای دیگر در بخش توزیع گاز خدمات رسانی نماییم و علاوه بر آن به خودكفایی در بخش تأمین كالا شرایط خوبی داریم.
تربتی با اشاره به این كه در بخش تحویل كالا هم الان نگرانی وجود ندارد، تصریح كرد: پابه پای صنعت گاز، تولید داخل هم توسعه یافته است.
معاون وزیر نفت در امور گاز با اشاره به سطح بالای توانمندی و تخصص در بخش سرمایه انسانی صنعت گاز اظهار داشت: خوشبختانه در بحران سیل اخیر، بخش گاز مطمئن ترین خدمتی بود كه به مردم عرضه می شد و بعد از صدمه دیدگی تأسیسات، گاز اولین بخشی بود كه بلافاصله وصل شد.
منتظر تربتی با اشاره به این كه ۷۰ درصد انرژی مورد نیاز را گاز تأمین می كند، اضافه كرد: شبكه گسترده گازرسانی در كنار دارا بودن سرمایه انسانی متخصص، سبب گشته است این انرژی پاك بخش عظیمی از سوخت مورد نیاز كشور را تأمین كند.
مدیر عامل شركت ملی گاز ایران درباره برنامه های آینده صنعت گاز اظهار داشت: با اینكه در ابتدا بعنوان یك شركت داخلی و بهره بردار كلید خوردیم و در سال های گذشته تمركز این صنعت بر گازرسانی داخلی قرار گرفته بود، اما برنامه ما در سال های پیش رو افزون بر تأمین نیازهای داخلی، ورود به عرصه های بین المللی در سه بعد صدور گاز و ورود به بازارهای جدید، گاز مایع (LPG) و صدور خدمات فنی به دیگر كشورها خواهد بود.
تربتی اضافه كرد: امیدواریم با دارا بودن مشاوران خوب در طراحی، پیمانكاران خوب در اجرا و بهره برداران خوبی كه در این صنعت داریم، بتوانیم با هدف رونق تولید ملی در كشورهای همسایه كه دارنده و یا مصرف كننده گاز هستند، به بخش های صدور خدمات فنی و شبكه خطوط لوله ورود نماییم.
بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، امروز چهارشنبه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران شروع شد.1398/02/11
13:50:11
5.0 / 5
4703
تگهای خبر: توسعه , تولید , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لباس نو