اطلاعیه درگاه ملی مجوزها؛

مجوزهای مواجه با تأخیر، خودکار صادر می شوند

مجوزهای مواجه با تأخیر، خودکار صادر می شوند

به گزارش لباس نو، درگاه ملی مجوزهای در اطلاعیه ای اعلام نمود: در ادامه اجرای حکم قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار صدور خودکار تعداد 1029 عنوان مجوز با درخواست های مواجه با تأخیر از پنجشنبه گذشته فعال شد.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، در اطلاعیه درگاه ملی مجوزها آمده است: در ادامه اجرای حکم قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب وکار (تبصره ۳ ماده ۷ مکرر)، صدور خودکار تعداد ۱۰۲۹ عنوان مجوز با درخواست های مواجه با تأخیر از روز پنجشنبه ۷ تیرماه ۱۴۰۳ در درگاه ملی مجوزها فعال شد.
شایان ذکر است از سال قبل تا حالا حدود ۲۷۰۰۰ درخواست مواجه با تأخیر بوسیله درگاه ملی مجوزها صادر شده اند.
همه افرادی که از درگاه ملی مجوزها شناسه یکتا (مجوز الکترونیکی) دریافت می کنند تحت حمایت کامل قانون قرار دارند. از نظر دولت شناسه یکتا (مجوز الکترونیکی) بطورکامل دارای اعتبار قانونی می باشد و همه مجوزهای کاغذی به حکم قانون باید به شناسه یکتا تبدیل شوند.
دبیرخانه هیأت مقررات زدایی از همه مراجع صدور مجوز درخواست می کند درخواست های تأخیرخورده را در اسرع وقت به یکی از دو حالت صدور یا رد با ذکر دلیل، تعیین تکلیف کنند و هشدار می دهد؛ رد درخواست بدون دلیل موجه، معادل درخواست شرط اضافه از متقاضی مجوز است و جرم تلقی می شود.
خاطر نشان می سازد مراجع صدور مجوز می توانند در نظارت های پسینی اقدام مقتضی درباب ابطال، تعلیق یا لغو مجوز را دقیقاً برمبنای ملاحظات و مقررات قید شده در کاربرگ های ابطال، تعلیق و لغو انجام و بوسیله سرویس به درگاه ملی مجوزها بادلایل مستدل برای درج در بانک کسب وکار اعلام نمایند.
لازم به ذکر است؛ ۲۳۸ هزار و ۲۸۶ درخواست با تأخیر روبه رو شده که این درخواست ها روی ۴۸۵ عنوان مجوز از ۱۰۲۹ عنوان مجوز تعیین شده بود. از این تعداد درخواستی که با تأخیر روبه رو شده بود برای ۱۲۷ هزار و ۳۵۱ درخواست، مجوز صادر و ۱۱۰ هزار و ۸۶۵ درخواست در صف صدور قرار گرفته اند و بتدریج در بانک کسب وکار هم درج می شوند.


منبع:

1403/04/11
12:16:25
5.0 / 5
243
تگهای خبر: قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لباس نو