جهانگیری:

سامانه های مبارزه با قاچاق كالا و ارز راه اندازی و تكمیل شود

سامانه های مبارزه با قاچاق كالا و ارز راه اندازی و تكمیل شود

لباس نو: جلسه بررسی آخرین وضعیت سامانه های مبارزه با قاچاق كالا و ارز ظهر امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار گردید.



به گزارش لباس نو به نقل از مهر، جلسه بررسی آخرین وضعیت سامانه های مبارزه با قاچاق كالا و ارز ظهر امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور اجرا شد.
اسحاق جهانگیری در این نشست ضمن تبریك فرا رسیدن ماه مبارك رمضان، استقرار و تكمیل سامانه های مبارزه با قاچاق كالا و ارز را یكی از ضروری ترین نیازهای امروز كشور برشمرد و اظهار داشت: تكمیل و استقرار این سامانه ها مورد اهتمام همه اركان نظام است و با عنایت به نقش مهمی كه در شفاف سازی و جلوگیری از تخلفات و فساد دارند، باید هر چه سریع تر باید تكمیل و عملیاتی شوند.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به گزارش نماینده ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز درباب تكالیف دستگاه ها در قبال استقرار این سامانه ها، اشاره كرد: باید همه دستگاه های ذی ربط به تكالیف خود در قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز و استقرار و تكمیل این سامانه ها به خوبی عمل كنند و اگر دستگاهی در این زمینه تعلل و كوتاهی داشته باشد باید شناسایی و با آن برخورد شود.
جهانگیری از وزیر كشور خواست گروهی نظارتی برای ارزیابی عملكرد دستگاه ها در زمینه استقرار سامانه های سوژه قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز تعیین كند و ضمن بررسی و ارزیابی دقیق گزارش نمایش شده از طرف ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز، ظرف یك هفته گزارشی جامع از آخرین وضعیت استقرار سامانه ها و نحوه عملكرد دستگاه ها عرضه كنند تا چنانچه دستگاهی عملكرد مناسبی نداشته و یا در عمل در زمینه تكالیف قانونی خود كوتاهی و تعلل كرده است، مشخص و با آن برخورد شود.
وی افزود: نباید اجازه دهیم تلاش ها و اقدامات انجام شده در جهت استقرار و تكمیل سامانه های مبارزه با قاچاق كالا و ارز به سبب عدم همراهی برخی افراد كه دیدگاه دیگری دارند معطل بماند. همه دستگاه های در رابطه با قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز باید طبق برنامه زمانبندی برای تكمیل سامانه ها عمل كنند و چنانچه نواقصی وجود دارد به سرعت برطرف شود.
معاون اول رئیس جمهور اضافه كرد: اگر این سامانه ها بر طبق برنامه زمانبندی تكمیل شوند و دستگاه های مختلف همكاری لازم را در نمایش اطلاعات و اتصال این سامانه ها به یكدیگر انجام دهند، گام مهمی در جهت شفاف سازی و پیشگیری از تخلفات و فساد برداشته خواهد شد.
جهانگیری اشاره كرد: كلیه دستگاه ها موظفند با سرعت نسبت به استقرار، تكمیل و مرتبط سازی سامانه های سوژه قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز اقدام نمایند و نتیجه را به فوریت گزارش كنند.
در این جلسه كه وزرای كشور، راه و شهرسازی، امور اقتصادی و دارایی، جهاد كشاورزی، دادگستری، رئیس سازمان ملی استاندارد، رئیس سازمان تعزیرات حكومتی و نمایندگان ناجا و سایر دستگاه های مرتبط باز حضور داشتند، رئیس ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز با اشاره به اینكه روند استقرار و تكمیل سامانه های مبارزه با قاچاق كالا و ارز از شروع سال ۹۷ سرعت مناسبی پیدا كرده است، اظهار داشت: میزان پیشرفت این سامانه ها تا سال ۹۶ حدود ۲۰ درصد بود اما از سال ۹۷ شاهد جهش و تحركی اثربخش در تكمیل این سامانه ها بوده ایم.
در ادامه این جلسه سخنگوی ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز گزارشی از اقدامات دستگاه های مختلف درباب تكالیف آنها در قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز با محوریت سامانه ها نمایش كرد و اظهار داشت: حدود ۴۵ سامانه برای مبارزه با قاچاق كالا و ارز طراحی شده و هر یك از دستگاه ها بر طبق تكالیف خود و مطابق برنامه زمانبندی اعلام شده در حال تكمیل این سامانه ها هستند.
در این جلسه مقرر شد، وزیر كشور با تشكیل هیأتی نظارتی متشكل از نمایندگان وزارت اطلاعات، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بازرسی كل كشور و دبیرخانه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ضمن ارزیابی دقیق گزارش نمایش شده از طرف ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز، آخرین وضعیت عملكرد دستگاه ها درباب استقرار، تكمیل و مرتبط سازی سامانه های سوژه قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز مورد ارزیابی قرار دهند و ظرف یك هفته نتیجه این بررسی را گزارش كنند تا اگر دستگاهی كوتاهی و تعلل داشته مشخص و با آن برخورد شود.

1398/02/19
12:10:36
5.0 / 5
4083
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لباس نو