جهانگیری:

سامانه های مبارزه با قاچاق كالا و ارز راه اندازی و تكمیل شود

سامانه های مبارزه با قاچاق كالا و ارز راه اندازی و تكمیل شود

لباس نو: جلسه بررسی آخرین وضعیت سامانه های مبارزه با قاچاق كالا و ارز ظهر امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار گردید.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، جلسه بررسی آخرین وضعیت سامانه های مبارزه با قاچاق كالا و ارز ظهر امروز (سه شنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور اجرا شد.
اسحاق جهانگیری در این نشست ضمن تبریك فرا رسیدن ماه مبارك رمضان، استقرار و تكمیل سامانه های مبارزه با قاچاق كالا و ارز را یكی از ضروری ترین نیازهای امروز كشور برشمرد و اظهار داشت: تكمیل و استقرار این سامانه ها مورد اهتمام همه اركان نظام است و با عنایت به نقش مهمی كه در شفاف سازی و جلوگیری از تخلفات و فساد دارند، باید هر چه سریع تر باید تكمیل و عملیاتی شوند.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به گزارش نماینده ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز درباب تكالیف دستگاه ها در قبال استقرار این سامانه ها، اشاره كرد: باید همه دستگاه های ذی ربط به تكالیف خود در قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز و استقرار و تكمیل این سامانه ها به خوبی عمل كنند و اگر دستگاهی در این زمینه تعلل و كوتاهی داشته باشد باید شناسایی و با آن برخورد شود.
جهانگیری از وزیر كشور خواست گروهی نظارتی برای ارزیابی عملكرد دستگاه ها در زمینه استقرار سامانه های سوژه قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز تعیین كند و ضمن بررسی و ارزیابی دقیق گزارش نمایش شده از طرف ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز، ظرف یك هفته گزارشی جامع از آخرین وضعیت استقرار سامانه ها و نحوه عملكرد دستگاه ها عرضه كنند تا چنانچه دستگاهی عملكرد مناسبی نداشته و یا در عمل در زمینه تكالیف قانونی خود كوتاهی و تعلل كرده است، مشخص و با آن برخورد شود.
وی افزود: نباید اجازه دهیم تلاش ها و اقدامات انجام شده در جهت استقرار و تكمیل سامانه های مبارزه با قاچاق كالا و ارز به سبب عدم همراهی برخی افراد كه دیدگاه دیگری دارند معطل بماند. همه دستگاه های در رابطه با قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز باید طبق برنامه زمانبندی برای تكمیل سامانه ها عمل كنند و چنانچه نواقصی وجود دارد به سرعت برطرف شود.
معاون اول رئیس جمهور اضافه كرد: اگر این سامانه ها بر طبق برنامه زمانبندی تكمیل شوند و دستگاه های مختلف همكاری لازم را در نمایش اطلاعات و اتصال این سامانه ها به یكدیگر انجام دهند، گام مهمی در جهت شفاف سازی و پیشگیری از تخلفات و فساد برداشته خواهد شد.
جهانگیری اشاره كرد: كلیه دستگاه ها موظفند با سرعت نسبت به استقرار، تكمیل و مرتبط سازی سامانه های سوژه قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز اقدام نمایند و نتیجه را به فوریت گزارش كنند.
در این جلسه كه وزرای كشور، راه و شهرسازی، امور اقتصادی و دارایی، جهاد كشاورزی، دادگستری، رئیس سازمان ملی استاندارد، رئیس سازمان تعزیرات حكومتی و نمایندگان ناجا و سایر دستگاه های مرتبط باز حضور داشتند، رئیس ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز با اشاره به اینكه روند استقرار و تكمیل سامانه های مبارزه با قاچاق كالا و ارز از شروع سال ۹۷ سرعت مناسبی پیدا كرده است، اظهار داشت: میزان پیشرفت این سامانه ها تا سال ۹۶ حدود ۲۰ درصد بود اما از سال ۹۷ شاهد جهش و تحركی اثربخش در تكمیل این سامانه ها بوده ایم.
در ادامه این جلسه سخنگوی ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز گزارشی از اقدامات دستگاه های مختلف درباب تكالیف آنها در قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز با محوریت سامانه ها نمایش كرد و اظهار داشت: حدود ۴۵ سامانه برای مبارزه با قاچاق كالا و ارز طراحی شده و هر یك از دستگاه ها بر طبق تكالیف خود و مطابق برنامه زمانبندی اعلام شده در حال تكمیل این سامانه ها هستند.
در این جلسه مقرر شد، وزیر كشور با تشكیل هیأتی نظارتی متشكل از نمایندگان وزارت اطلاعات، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، بازرسی كل كشور و دبیرخانه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ضمن ارزیابی دقیق گزارش نمایش شده از طرف ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز، آخرین وضعیت عملكرد دستگاه ها درباب استقرار، تكمیل و مرتبط سازی سامانه های سوژه قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز مورد ارزیابی قرار دهند و ظرف یك هفته نتیجه این بررسی را گزارش كنند تا اگر دستگاهی كوتاهی و تعلل داشته مشخص و با آن برخورد شود.

1398/02/19
12:10:36
5.0 / 5
4436
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لباس نو