نقشه سه بعدی از تهران تهیه می‎شود

نقشه سه بعدی از تهران تهیه می‎شود

لباس نو: رییس سازمان نقشه برداری كشور طی نامه‎ای خطاب به شهردار تهران با اشاره به ماده ۱۱ قانون احكام دائمی برنامه‎های توسعه كشور، از قرارداد منعقد شده بین این سازمان و سازمان فناوری اطلاعات شهرداری برای تهیه نقشه سه بعدی از تهران اطلاع داد.به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، مسعود شفیعی در این نامه ضمن اشاره به جایگاه و هویت قانونی این سازمان بعنوان یك مجموعه زیربنایی تحت نظر سازمان برنامه و بودجه كشور، تاكید شده كه تمام فعالیت های در رابطه با نقشه برداری و اطلاعات مكانی، عكسبرداری هوایی، تهیه و تولید نقشه‎های پوششی و شهری در مقیاس‎های مختلف و نظارت بر آن در بخش غیر نظامی، بر عهده سازمان نقشه برداری كشور است. ازاین رو پاسخگویی به نیازهای مختلف شهرداری ها در حوزه نقشه و اطلاعات مكانی همچون فعالیت‎های متداول این سازمان است.

شفیعی در این نامه نوشته است: تصویربرداری هوایی رقومی شهر تهران در اسرع وقت و با قدرت كیفی بهتر از ۱۰ سانتیمتر توسط اداره كل نقشه برداری هوایی و فضایی این سازمان امكان پذیر است. این تصاویر قابلیت تولید و بازبینی نقشه‎های سه بعدی رقومی با مقیاس بهتر از ۱: ۲۰۰۰ و تولید مدل رقومی سطح DSM با اندازه پیكسل و دقت بهتر از نیم متر را داراست و تكافوی تولید مدل سه بعدی رقومی شهر تهران-كه ابزاری بسیار مفید در امور مختلف مدیریتی و اجرایی شهر است، می دهد.

رئیس سازمان نقشه برداری كشور در ادامه نامه خود به شهردار تهران، از آمادگی این سازمان برای همكاری با بخش خصوصی در زمینه برداشت و عرضه مستقیم مدل ارتفاعی رقومی سطح با استفاده از سیستم لیزر اسكن هوایی(لیدار) اطلاع داد و تصریح كرد در صورت نیاز، این كار به صورت همزمان با تصویربرداری هوایی صورت خواهد گرفت.

معاون سازمان برنامه و بودجه كشور در رساله خود به افشانی، پیشنهاد كرد به منظور رعایت قوانین و مقررات حاكم در حوزه اطلاعات مكانی، پرهیز از موازی كاری، استفاده بهینه از منابع و تضمین كیفیت، نیازهای بخش‎های مختلف شهرداری، پیش از شروع عملیات عكسبرداری مورد نظر سازمان فناوری اطلاعات، به این سازمان منعكس شود، تا در طراحی برنامه پرواز و به كارگیری تجهیزات متناسب با نیازهای حوزه‎های عمرانی، شهرسازی و دیگر كاربران مورد توجه قرار گیرد.
1397/07/25
17:22:05
5.0 / 5
5174
تگهای خبر: توسعه , تولید , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لباس نو