تشدید مشكلات اقتصادی كره جنوبی

تشدید مشكلات اقتصادی كره جنوبی

لباس نو: بعد از رشد منفی، نرخ بیكاری كره جنوبی نیز افزایش پیدا كرد.


به گزارش لباس نو به نقل از بیزینس كریا، نرخ بیكاری كره جنوبی در ماه اوریل بطور غیر منتظره ای افزایش یافته است بطوریكه مركز آمار این كشور اعلام نمود نرخ بیكاری با افزایش ۰.۳ درصدی در مقایسه با ماه مارس به ۴.۱ درصد در ماه اوریل افزایش یافته است.
یكی از دلیلهای اصلی افزایش نرخ بیكاری كره جنوبی تعدیل نیروی شركت های فعال در حوزه ی تكنولوژی به سبب كاهش تقاضای واردات چین و افزایش منازعات تجاری در سراسر جهان عنوان شده است. این در شرایطی است كه كارشناسان اقتصادی نرخ بیكاری این كشور در ماه آوریل را ۳.۸ درصد پیش بینی كرده بودند.
در سه ماهه نخست امسال اقتصاد كره جنوبی بدترین عملكرد فصلی خود از زمان ركود بزرگ جهانی سال ۲۰۰۹ را به ثبت رساند و نرخ رشد آن برای اولین بار در ضمن ۱۰ سال اخیر به منفی ۰.۳ درصد رسید. مقامات دولت این كشور از احتمال دستور مون جا ئه این، رئیس جمهور برای كاهش نرخ مالیات ها به منظور پشتیبانی از رشد اقتصادی و ترغیب بیشتر كارفرمایان به استخدام نیروهای جدید آگاهی داده اند.
هم اكنون شمار بیكاران كره ای با ۸۱ هزار نفر افزایش در مقایسه با ماه مارس به ۱ میلیون و ۳۱۹ هزار نفر رسیده است تا شمار افراد شاغل به ۲۶ میلیون و ۹۷۲ هزار نفر كم شود. نرخ مشاركت كار نیز از ۶۳.۴ درصد در ماه گذشته به ۶۳.۳ درصد در ماه آوریل كاهش پیدا كرده است.
متوسط نرخ بیكاری در كره جنوبی در بازه زمانی ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۹ معادل ۳.۶۵ درصد بوده است كه بالاترین نرخ ثبت شده مربوط به ژوئن ۱۹۹۹ با ۷.۱ درصد و پایین ترین نرخ ثبت شده مربوط به سپتامبر ۲۰۰۲ با ۳ درصد بوده است.
منبع:

1398/02/27
13:31:12
5.0 / 5
4995
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لباس نو