اقتصاد آلمان از خطر ركود گریخت

اقتصاد آلمان از خطر ركود گریخت

به گزارش لباس نو رشد اقتصادی آلمان در سه ماهه نخست امسال از صفر درصد فاصله گرفت.


به گزارش لباس نو به نقل از خبرگزاری فرانسه، با وجود تشدید مشكلات بر سر راه بزرگ ترین اقتصاد اروپا به علت مساله برگزیت، جنگ تجاری، كاهش تولیدات صنعتی و مشكلات منطقه یورو، رشد اقتصادی آلمان از صفر درصد در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ به ۰.۴ درصد در سه ماهه ابتدایی سال جاری افزایش یافته است و به نظر می آید خطر ركود فعلاً از سر اقتصاد آلمان رفع شده است.
ینس اولیور نیكلاش، كارشناس مسائل بانكی در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه تصریح كرده است كه اتخاذ اقدامات جدی تر دولت برای بهبود چشم انداز اقتصادی آلمان مسأله ای ضروری می باشد. وی ادامه داد: آمارهای جدید نشان داد سال ۲۰۱۹ را به آن بدی كه پیشتر تصور می كردیم شروع نكرده ایم.
مركز آمار آلمان از تقویت مصارف خصوصی و بخش ساخت و ساز بعنوان علل اصلی بازگشت اقتصاد آلمان به مسیر صعودی یاد كرده است. نیكلاش با استناد به آمارهای نگران كننده بخش صنعت كه یكی از اصلی ترین محركه های رشد اقتصادی آلمان در سال های اخیر بوده است می افزاید: با عنایت به ضعف در بخش صنعت و ریسك های خارجی، كماكان احتیاط در برآوردها از نرخ رشد به جای خود باقی است.
پتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان با استقبال از تقویت رشد اقتصادی این كشور آنرا شروعی امیدوار كننده امسال خوانده است.
پیشتر بانك مركزی آلمان نرخ رشد ۱.۶ درصدی را برای رشد امسال پیشبینی كرده بود كه این رقم بعداً در گزارشی به ۰.۸ درصد رسید و سپس در بازبینی مجدد این بانك، این نرخ به ۰.۵ درصد كاهش پیدا كرد. كمیسیون اروپا هم در گزارش ماه پیش خود رشد امسال بزرگ ترین اقتصاد اروپا را تنها ۰.۵ درصد پیش بینی نمود كه در صورت تحقق، دومین رشد اقتصادی ضعیف در میان كشورهای عضو منطقه یورو بعد از ایتالیا خواهد بود.1398/03/02
12:58:57
5.0 / 5
4672
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لباس نو