لغو پرواز هواپیماهای بوئینگ تا سپتامبر 2019

لغو پرواز هواپیماهای بوئینگ تا سپتامبر 2019

به گزارش لباس نو ایرلاین های آمریكایی اعلام نمودند كه دستور لغو مجوز پرواز هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مكس را تا ماه سپتامبر سال جاری میلادی تمدید كردند.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، پس از سوانح مرگبار و سقوط دو فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مكس كه با فاصله زمانی كمتر از شش ماه اتفاق افتاد، به سرعت تمامی شركت های هواپیمایی در جهان تصمیم گرفتند كه پرواز این مدل خاص از هواپیما را تا اطلاع ثانوی لغو اعلام كنند و در این مدت هم سازمان هوانوردی فدرال ایالات متحده آمریكا با همكاری متخصصان و مهندسان فعال در شركت هواپیماسازی بوئینگ با تحقیقات و بررسی های فراوان درصدد كشف علت دقیق حادثه بودند.
در طول یك سال قبل دو فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مكس به فاصله زمانی كمتر از شش ماه تنها چند دقیقه پس از آغاز پرواز به دلیل نامعلومی سقوط كردند و تمامی سرنشینان و خدمه پروازی حاضر در آن هم كشته شدند. پس از این اتفاق، تمامی ایرلاین های جهان تصمیم گرفتند كه به ادامه فعالیت این نوع خاص از هواپیما آخر دهند و به صورت موقت پرواز آنرا به حالت تعلیق دربیاورند. هنوز هم هرچند خیلی از شركت های هواپیمایی در جهان تعداد زیادی از این هواپیما را در خطوط فعال خود در اختیار دارند، بوئینگ ۷۳۷ مكس زمین گیر شده است.
لازم به ذكر است كه الان ۳۸۷ فروند هواپیمای بوئینگ در فرودگاه های سراسر جهان زمین گیر شده و تا اطلاع ثانوی مجوز پرواز نخواهند داشت كه از این تعداد بالغ بر ۱۰۰ فروند از آن به ایرلاین های چینی و تعداد قابل توجهی هم به ایرلاین های آمریكایی متعلق می باشد.
طبق گزارش CBNC، حالا انجمن هوانوردی ایالات متحده آمریكا روز گذشته در اطلاعیه ای اعلام نمود كه دستور لغو پرواز این نوع خاص از هواپیماهای بوئینگ را كه تا ۱۹ اوت بود، به سوم سپتامبر سال جاری میلادی منتقل و تمدید كرده است چونكه هنوز نتایج تحقیقات و بررسی های سازمان های مرتبط از علت سقوط این دو فروند هواپیما پرده برداری نكرده و به عبارتی دیگر، علت این حادثه مرگبار هنوز معلوم و مشخص نشده است. ازاین رو پرواز هواپیماهای مذكور هم هنوز از امنیت و ایمنی كافی برخوردار نیست.
لغو پرواز و زمین گیر شدن هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مكس كه در خطوط هوایی ایرلاین های گوناگونی در سراسر جهان فعال و حاضر بوده است، باعث خسارات و ضرر و زیان های مالی بسیاری برای ایرلاین های مذكور شده و آنها هم پیشتر اعلام نموده بودند بدین منظور از بوئینگ طلب خسارت و غرامت خواهند كرد.1398/03/20
12:17:21
5.0 / 5
5072
تگهای خبر: متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لباس نو