نایب رئیس هیات مدیره سازمان بورس:

لیگ ستارگان بورس، بین المللی برگزار می گردد

لیگ ستارگان بورس، بین المللی برگزار می گردد

لباس نو: نایب رییس هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره با برگزاری سومین دوره از مسابقات لیگ ستارگان بورس، اظهار داشت: این دوره از مسابقات لیگ ستارگان بورس به صورت بین المللی برگزار می گردد و تابحال سه تیم خارجی و 36 تیم داخلی جهت شركت در آن اعلام آمادگی كرده اند.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا حسن امیری امروز در نشست خبری كه به مناسبت برگزاری لیگ ستارگان در سازمان بورس برگزار شد، اظهار نمود: هدف ما از برگزاری این مسابقات افزایش عمق بازار سرمایه است. این نوع فرهنگ سازی ها سبب می شود كه دانشگاهیان كه مدیران آینده كشور هستند با بازار سرمایه بیشتر آشنا گردند.
وی افزود: دانشجویان رشته های مدیریت مالی، حسابداری و اقتصاد باید با بازار سرمایه آشنا باشند در عین حال فارغ از اینكه رشته دانشجویان چیست آنها می توانند در این مسابقات شركت نمایند. این مساله سبب می شود كه دانشجویان در رشته ای مختلف بیشتر با بازار سرمایه آشنا گردند.
نایب رییس هیأت مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در پاسخ به این پرسش ایسنا كه حد ضرر شركت كنندگان این مسابقات چقدر است؟ اظهار داشت: اعتبار ۲۰ میلیون تومانی برای شركت كننده این مسابقات در نظر گرفته شده كه حد ضرر شركت كنندگان ۱۵ درصد است؛ اگر گروهی بیشتر از ۱۵ درصد ضرر كند از دور مسابقات خارج خواهد شد. البته سود احتمالی كه افراد از این معاملات كسب می كنند به خودشان تعلق می گیرد.
امیری در پاسخ به دیگر سوال ایسنا در خصوص اینكه آیا شركت كنندگان می توانند در پرتفوی خود اوراق بهادار مبتنی بر كالا هم داشته باشند؟ اظهار داشت: خیر، این مسابقات برمبنای معاملات سهام شركت های بورسی و فرابورسی انجام می شود.
وی درباره تعداد شركت كنندگان این رویداد بیان كرد: هم اكنون ۳۶ تیم دانشجویی از دانشگاه های ایران و ۳ تیم دانشجویی از عراق، سوریه و عمان اعلام آمادگی كرده اند. البته برای آشنایی بیشتر تیم ها با بازار سرمایه دو هفته كلاس آموزشی پیش از مسابقات برای آنها در نظر گرفته شده است.
نایب رییس سازمان بورس اظهار داشت: هر تیم شركت كننده را باید یك سرپرست همراهی كند كه این سرپرست باید عضو هیأت علمی دانشگاه ارتباط داشته باشد. همین طور تیم ها در هفته اول مسابقات باید حضور داشته باشند و در هفته های بعد فقط یك روز در هفته را برای انجام معاملات باید حضور داشته باشند. ضمن اینكه دانشگاه های برتر دوره های قبل نیز می توانند دو تیم را در این مسابقات شركت دهند. با عنایت به اینكه تا شنبه آینده دوم تیر كه زمان ثبت نام در این رقابت تمدید شده است، پیش بینی می شود شمار تیم های شركت كننده به حدود ۵۰ تیم برسد.1398/03/25
17:28:33
5.0 / 5
4646
تگهای خبر: اقتصاد , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لباس نو