بورس ركوردهای قبلی را شكست

بورس ركوردهای قبلی را شكست

لباس نو: فعالان بازار سرمایه ایران امروز نیز شاهد روند افزایشی در قیمت سهم ها بودند؛ بطوریكه در بورس تهران 239 سهم و در فرابورس ایران 116 سهم با افزایش قیمت مواجه گشتند. افزایش قیمت ها سبب شد كه نماگر اصلی بورس با نزدیك شدن به كانال 250 هزار واحدی ركوردی جدید به ثبت برساند.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۲۸۰۵ واحد افزایش یافت و به رقم ۲۴۹ هزار و ۲۵۲ واحدی رسید. شاخص كل هم وزن نیز با ۱۲۶۰ واحد رشد رقم ۶۱ هزار و ۳۱۶ را تجربه نمود.
شاخص آزاد شناور نیز بعد از ۳۱۱۰ واحد رشد تا رقم ۲۷۹ هزار و ۸۰۶ واحدی بالا رفت و شاخص بازار اول و دوم نیز هر كدام به ترتیب ۲۱۲۳ و ۵۳۲۷ واحد رشد كردند.
فولاد مباركه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پتروشیمی پارس هر كدام به ترتیب ۲۷۹، ۲۲۸ و ۲۲۵ واحد روی فاكتورهای بازار سهام تأثیر مثبت داشتند و پتروشیمی جم، ملی صنایع مس ایران و پتروشیمی فناوران هر كدام به ترتیب ۹۷، ۳۷ و ۲۶ واحد فاكتورهای بازار سرمایه را به سمت پایین هدایت كردند.
در گروه محصولات شیمیایی امروز ۲۲۱ میلیون سهم به ارزش بیشتر از ۱۷۶ میلیارد تومان دادوستد و سبب شد كه این گروه بیشترین ارزش معاملات را از آن خود كند شیمیایی ها بیشتر امروز با افزایش قیمت مواجه گشتند.
خودرویی ها با ارزش معاملات ۱۰۷ میلیارد تومان در جایگاه دوم قرار گرفتند و توانستند شاهد معاملات ۵۱۶ میلیون سهم و اوراق مالی باشد. در این گروه نیز بیشتر سهم ها با روند افزایشی در قیمت پایانی مواجه گشتند.
در گروه فلزات اساسی تعداد معاملات به ۲۰ هزار و ۲۶۱ نوبت رسید و ارزش آن رقم ۸۷ میلیارد تومان را پشت سر گذاشت. اما فلزی ها عمدتاً با كاهش قیمت مواجه گشتند هرچند كه برخی از سهم های آنها همچون فولاد مباركه اصفهان، مس شهید باهنر، لوله و ماشین سازی ایران، سرمایه گذاری توكا فولاد و معدنی كیمیا زنجان با افزایش قیمت مواجه گشتند.
ادامه افزایش قیمت سهم ها و به جهت آن افزایش قیمت شاخص امروز در حالی رخ داد كه به جز روز گذشته در ایام ماقبل معاملاتی قیمت سهم ها شاهد اصلاحی كاهشی بود.
در بورس تهران تعداد نمادهای مثبت به ۲۳۹ سهم و تعداد نمادهای منفی به ۹۴ نماد رسید. همین طور در فرابورس ایران ۱۱۶ سهم با افزایش قیمت و ۸۲ سهم با كاهش قیمت روبرو شد.
آیفكس نیز با ۱۷.۶ واحد رشد تا رقم ۳۲۱۸ بالا رفت و ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۹۵۰ میلیارد تومان رسید. حجم معاملات نیز رقم ۱.۶ میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه نمود.
منبع:

1398/04/17
15:32:27
5.0 / 5
4737
تگهای خبر: تجربه , قیمت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لباس نو