بر اساس مصوبه هیات وزیران

تغییرات جدید در مصارف یارانه، حذف سه دهك بالای درآمدی كلید خورد

تغییرات جدید در مصارف یارانه، حذف سه دهك بالای درآمدی كلید خورد

به گزارش لباس نو هیات وزیران آئین نامه اجرایی تبصره ۱۴ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۸ كل كشور كه مربوط به هدفمندی یارانه ها در تمام حوزه ها می شود را ابلاغ نمود.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، تصویب نامه مصوب جلسه مورخ ۹۸/۰۴/۱۶ هیأت وزیران در مورد «آئین نامه اجرایی تبصره ۱۴ ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۸ كل كشور»، طی نامه شماره ۴۶۵۰۹ در تاریخ ۹۸/۰۴/۱۹ توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ گردید.
در این آیین نامه ۷ ماده به انضمام تبصره های مختلف تشریح شده كه دو مورد از مباحث مهم تصویب شده مربوط به تغییرات در یارانه نقدی و یارانه آرد صنف و صنعت است.
در بند چهارم ماده مربوط به مصارف هدفمندی یارانه ها بر مبنای جدول تبصره ۱۴ آمده است: مبلغ ۶۱ هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال بابت خرید تضمینی گندم و نان. به استناد جز ۳ بند الف تبصره ۱۴، از آغاز سال ۱۳۹۸ یارانه آرد صنف و صنعت حذف و منابع حاصل از آن به خرید تضمینی گندم اختصاص می یابد.همچنین در ماده ششم هم به وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی تكلیف شده است كه با همكاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان هدفمندسازی یارانه ها و وزارت كشور (استانداران) طی دستورالعملی كه ظرف یك ماه از تاریخ ابلاغ این آیین نامه تهیه می كند، نسبت به شناسایی و حذف یارانه نقدی سه دهك بالای درآمدی خانوارها اقدام نماید. سازمان هدفمندسازی یارانه ها موظف است، بعد از اعلام وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی نسبت به حذف یارانه خانوارهای اعلامی (در نخستین نوبت) اقدام نماید.
تبصره ۱- خانوارهای حذف شده می توانند نسبت به اعتراض در مورد قطع یارانه خود و افراد تحت تكفل با بیان رضایت از دسترسی وزارت یاد شده به كلیه اطلاعات بانكی و عرضه اطلاعات و مستندات لازم، اقدام نماید. وزارت مذكور مكلف است بعد از بررسی مستندات عرضه شده، اسامی سرپرستان خانوارهای واجد شرایط دریافت نقدی را مجدداً به سازمان هدفمندسازی یارانه ها اعلام نماید تا در نخستین نوبت، پرداخت یارانه نقدی آنها برقرار شود. وزارت یاد شده موظف است نتایج را به كلیه معترضین اعلام نماید.
همچنین در ماده ۷ این آیین نامه آمده است كه موالید جدید (تازه متولد شده ها) صرفاً با تأیید وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و در صورت وجود منابع با رعایت قوانین و مقررات مربوط مشمول دریافت یارانه خواهند بود.
برای دریافت متن كامل آیین نامه به اینجا رجوع كنید.

1398/04/23
15:14:46
5.0 / 5
4797
تگهای خبر: صنعت , فناوری , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لباس نو