بودجه پشتیبانی از پیام رسان های بومی تامین نشده است

بودجه پشتیبانی از پیام رسان های بومی تامین نشده است

لباس نو: رئیس مركز ملی فضای مجازی درباره پشتیبانی از پیام رسان های بومی اظهار داشت: بودجه مورد نظر هنوز تامین نشده و بنا بر این حمایت مرحله دوم صورت نگرفته است.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، ابوالحسن فیروزآبادی امروز در نشست خبری در حاشیه نمایشگاه الكامپ درباره فاز دوم پشتیبانی از پیام رسان های داخلی بیان كرد: قرار بود بودجه ای برای این كار اختصاص یابد و دیتاسنتری هم برای این مورد توسط وزارت ارتباطات در نظر گرفته شده است، اما متاسفانه بودجه مورد نظر این حمایت ها تامین نشده و حمایت مرحله دوم صورت نگرفته است.
دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان این كه در شورای عالی فضای مجازی تعریف شبكه ملی اطلاعات تعیین شده، اظهار داشت: اما دیدیم این كفایت نمی كند و بنا بر این سندی را بعنوان تببین الزامات شبكه ملی اطلاعات در شورای عالی فضای مجازی تهیه كردیم تا پروژه توسط وزارت ارتباطات ادامه پیدا كند.
فیروزآبادی با بیان این كه به سبب طولانی بودن این فرایند، نمی شد شبكه ملی اطلاعات متوقف شود، اظهار نمود: در دوره دوم شورای عالی فضای مجازی با دبیری من، جدول و نقشه راهی تهیه كردیم كه در زمان دكتر واعظی انجام شد و به انتها رسید و مراسمی هم برای آن اجرا شد. برای دوره بعد آن هم جدولی به صورت نقشه راه تهیه كردیم و الان ما منتظر این هستیم كه طرح و معماری نهایی شبكه ملی اطلاعات تهیه شود.
رئیس مركز ملی فضای مجازی با اشاره به تهیه معماری شبكه ملی اطلاعات توسط وزارت ارتباطات اظهار داشت: هم اكنون ما فاقد طرح و معماری نهایی مبتنی بر تببین الزامات هستیم. وزارت ارتباطات در حال تهیه این طرح و معماری است و امیدواریم سرعت بیش تری پیدا كند.
وی درباره ی روند پیشرفت شبكه ملی اطلاعات هم اظهار داشت: هر چند همین الان می شود شاخص هایی را ارائه كرد، همچون اینكه میزان ترافیك داخلی، میزان اقتصاد فضای مجازی و میزان تعلق به پلتفرم خارجی، اما ما منتظر هستیم كه طرح و معماری نهایی داشته باشیم. برای اینكه طرح معماری كنونی مربوط به قبل از تبیین الزامات است، اما اگر معماری مشخص شود، می توان عدد دقیق تری داد كه چند درصد شبكه ملی اجرا شده است.
همین طور تفاهم نامه ای بین مركز ملی فضای مجازی و سازمان نظام صنفی كامپیوتری كشور با هدف تنظیم مقررات برای تسهیل كسب و كارها و متناسب سازی قوانین و مقررات در فضای مجازی برای نهایی شدن سند استراتژیك بیستون به امضا رسید.
این مراسم با حضور رسول سراییان - دبیر كل سازمان نظام صنفی كامپیوتری - و هادی سجادی - معاون تنظیم مقررات مركز ملی فضای مجازی - انجام شد و سجادی اظهار نمود: این تفاهم نامه برمبنای برنامه بیستون است، به جهت اینكه با شروع همكاری بین دو نهاد بتوانیم تصمیمات و مصوبات بهتری از شورای عالی فضای مجازی داشته باشیم.
منبع:

1398/04/29
18:34:56
5.0 / 5
4383
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لباس نو