تاثیر مستقیم رفت و برگشت ارز بر قیمت طلا و سكه

تاثیر مستقیم رفت و برگشت ارز بر قیمت طلا و سكه

به گزارش لباس نو یك كارشناس بازار طلا و سكه با اشاره به اینكه نگهداری سكه در شرایط فعلی سودی به همراه ندارد، اظهار داشت: در هفته گذشته نوسان نرخ ارز قیمت سكه را دستخوش تغییر نمود اما قیمت های انتهایی هفته از قیمت های آغازین هفته، كمتر بود.


محمد كشتی آرای در گفتگو با ایسنا، در ارتباط با وضعیت بازار طلا و سكه در هفته ای كه گذشت، اظهار نمود: بازار طلا و سكه در هفته گذشته تا میانه هفته روند با ثبات و همراه با آرامشی را تجربه نمود و در صورتی كه اونس جهانی بدون تغییر در انتهای روز سه شنبه ارزش گذاری شده بود، قیمت طلا و سكه در بازار داخلی روند صعودی به خود گرفت.
این كارشناس بازار طلا و سكه با تاكید بر اینكه افزایش قیمت طلا و سكه در ایام پایانی هفته به واسطه رشد قیمت ارز بود، تصریح كرد: اما در ساعات پایانی بازار در روز چهارشنبه ارزش دلار روند نزولی به خود گرفت و این مورد عاملی شد تا قیمت سكه و طلا به محدوده قیمت های ابتدای هفته بازگردد.
وی تصریح كرد: شرایط بازار كاملا منطقی بوده و این در شرایطی است كه تا اواسط هفته تقاضا در بازار وجود داشت و این حجم از تقاضا حباب سكه را به محدوده ۲۴۰ هزار تومان رساند اما در انتها هفته با كاهش حجم تقاضا، حباب سكه به ۱۵۰ هزار تومان كاهش پیدا كرد.
كشتی آرای خاطرنشان كرد: با عنایت به اینكه نگهداری سكه در شرایط فعلی منطقی و اقتصادی نیست، برخی افراد فعالیت خود در خصوص عرضه و سرمایه گذاری در این بازار را با دید سوداگری انجام می دهند.
وی اظهار داشت: در آخرین روز هفته هر قطعه سكه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۴ میلیون و ۵۰ هزار تومان، سكه تمام طرح جدید ۴ میلیون و ۹۰ هزار تومان، نیم سكه ۲ میلیون و ۲۹۰ هزار تومان، ربع سكه ۱ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان، سكه یك گرمی ۹۷۰ هزار تومان و هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۴۰۰ هزار تومان ارزش گذاری شدند.
منبع:

1398/05/04
14:27:31
5.0 / 5
4413
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , تجربه , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لباس نو