زیرمجموعه های شستا در بورس عرضه می شوند

زیرمجموعه های شستا در بورس عرضه می شوند

لباس نو: مدیرعامل سرمایه گذاری صبا تامین با اشاره به شركت های زیر مجموعه شستا كه مقرر است واگذار شوند، اظهار داشت: تصمیم گرفتیم كه واگذاری های شركت های زیرمجموعه شستا بوسیله بورس صورت گیرد، چونكه با این نوع واگذاری شفافیت بیشتری به وجود می آید.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، امروز (چهارشنبه) در نشستی خبری محمدعلی شیرازی درباره واگذاری شركت های زیرمجموعه شستا اظهار داشت: تصمیم گرفتیم كه واگذاری های شركت های زیرمجموعه شستا از راه بورس صورت گیرد.
وی افزود: از آنجاكه خرید و فروش در بورس شفاف است این تصمیم گرفته شد، چون كه با عرضه شركت ها در بورس در واقع سهام را به عموم مردم فروخته ایم و كسی در معرض افترا قرار نمی گیرد.
شیرازی افزود: شركت ها در بورس ملزم به افشای اطلاعات به صورت منظم هستند از مزایای بورسی شدن این است كه شركت كاهش مالیات خواهد داشت و از لحاظ اطلاعات مالی شفاف خواهد شد.
او اضافه كرد: تا آخر سال 24 شركت را در بورس یا فرابورس عرضه می نماییم كه شستا و سرمایه گذاری صبا تامین هم جزئی از آنها خواهند بود.
وی افزود: سرمایه گذاری صبا تامین سه كار انجام می دهد اول از همه بازوی بازار سرمایه در مجموعه شستا است همینطور این سرمایه گذاری عرضه سهام شركت های شستا و بازارگردانی آنها را برعهده دارد. همینطور اداره یك پرتفوی متحرك برای شركت را برعهده دارد.
شیرازی اضافه كرد: حدودا دو ماه از انتهای سال مالی و در این میان 430 میلیارد تومان سود عملیاتی ناشی از خرید و فروش سهام داشتیم و بازدهی پرتفوی ما حدودا هفت درصد از بازار بالاتر بوده است.
مدیرعامل سرمایه گذاری صبا تامین، اظهار نمود: ما در مورد مدیریت شركت های بزرگ و كوچك تغییر و نگاهی داشتیم بدین سان كه سهام شركت های كوچك حتی الامكان فروخته شود و شركت های بزرگ كه نقدشوندگی خوبی دارند و صنایع آینده داری هستند بمانند و مدیریت شوند.
وی درباره واگذاری شركت های شستا به طرق مختلف در بورس افزود: شستا طرق مختلف واگذاری ها را آزموده در ابتدا شستا موفق به واگذاری شركت ها نبود شاید به این دلیل است كه شركت هایی را كه می خواهیم واگذار نماییم ورزشكسته هستند یعنی دارایی های زیادی دارند اما كسب وكار ندارند. از طرفی شخصی كه می خواهد شركت را بخرد می گوید دارایی برای من مهم نیست می خواهم از كسب و كار سود ببرم.
او اضافه كرد: از طرفی متاسفانه با كسانی معمولا به تفاهم می رسیم كه با اهداف دیگری می خواهند سهام را بخرند. در نتیجه ما تصمیم گرفتیم شركت ها را از راه بورس عرضه نماییم.
شیرازی درباره بازارگردانی سهم های عرضه شده در بورس، اضافه كرد: ما تنها زمانی سهم را در بورس عرضه می نماییم كه صف خرید باشد. سازمان بورس هم با عرضه سهم در زمان هایی كه بازار در منفی است موافق نیست.
منبع:

1398/05/16
19:55:10
5.0 / 5
4422
تگهای خبر: فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لباس نو