لایحه پشتیبانی از كنسرسیوم های صادراتی به مجلس عرضه می شود

لایحه پشتیبانی از كنسرسیوم های صادراتی به مجلس عرضه می شود

به گزارش لباس نو معاون صنایع كوچك سازمان صنایع كوچك و شهركهای صنعتی ایران اظهار داشت: بزودی لایحه پشتیبانی از كنسرسیوم های صادراتی به مجلس شورای اسلامی عرضه می شود.


به گزارش لباس نو به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، علی اصغر مصاحب اظهار نمود: در طول چند سال گذشته رویكرد سازمان صنایع كوچك، حمایت ویژه از كنسرسیوم های صادراتی در سطح كشور بوده است و الان ۶۲ شركت در شهرك های صنعتی و در جهت مدیریت صادرات فعال شده اند.
وی ادامه داد: لایحه پشتیبانی از كنسرسیوم های صادراتی با همفكری نخبگان و صاحب نظران تشكل های خصوصی و بخصوص اعضای اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و كشاورزی ایران بزودی از راه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی برای تصویب به مجلس شورای اسلامی عرضه خواهد شد.
مصاحب اظهار نمود: برپایه این لایحه شركت های مربوطه به رسمیت شناخته می شوند و این اطمینان در میان صاحبان صنایع به وجود می آید كه می توانند به صورت قانونی از خدمات این شركت ها بهره مند شوند.
این مقام مسئول اظهار داشت: مركز مبادله فناوری صنایع كوچك هم با اشتراك همكاری میان ایران و كره جنوبی و همینطور با كشور چین، درحال حاضر فعال است و در جهت توسعه مبادلات فناوری بزودی هفت گروه از هفت واحد صنعتی برای آموزش های فناوری به كشور آلمان اعزام خواهند شد.
معاون سازمان صنایع كوچك افزود: سامانه سككوك بعنوان مدل جدیدی در تامین تسهیلات فعال شده كه روند استفاده از منابع بانكی را مورد رصد دقیق قرار می دهد.
وی اظهار داشت: ۱۸ واحد صنعتی كوچك و متوسط در بورس پذیرفته شده اند و این اتفاق در جهت سوق دادن نیازهای مالی واحدها از بازار پول به بازار سرمایه دارای اهمیت بالایی است و می تواند در تامین تسهیلات مورد نیاز واحدهای صنعتی هم كارگشا باشد.1398/05/19
18:43:13
5.0 / 5
4578
تگهای خبر: توسعه , خدمات , صنعت , صنعتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لباس نو