مدیركل سازمان امور مالیاتی:

مهلت پزشكان برای ثبت نام كارتخوان تا ۳۱ مرداد تمدید گردید

مهلت پزشكان برای ثبت نام كارتخوان تا ۳۱ مرداد تمدید گردید

به گزارش لباس نو مدیركل دفتر تنظیم مقررات و نظارت بر برون‏ سپاری سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: به علت نبود برخی زیر ساخت ها، مهلت پزشكان برای ثبت نام كارتخوان تا ۳۱ مرداد ماه تمدید گردید.به گزارش لباس نو به نقل از رادیو تهران، علی رستم پور تصریح كرد: صاحبان حرف و مشاغل پزشكی، پیراپزشكی، داروسازی و دامپزشكی تا ۳۱ مرداد ماه مهلت دارند در نظام سامانه فروش و استفاده از پایانه فروشگاهی (كارتخوان بانكی) ثبت نام كنند. در واقع مدت زمان به علت نبود برخی زیر ساخت ها افزایش پیدا كرده است.
مدیركل دفتر تنظیم مقررات و نظارت بر برون‏ سپاری سازمان امور مالیاتی اضافه كرد: بر مبنای تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۸ و ماده ۱۶۹ قانون مالیات های مستقیم، كلیه فعالان این حوزه كه مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، سازمان نظام پزشكی ایران یا سازمان نظام دامپزشكی و سازمان دامپزشكی ایران صادر می شود، مكلف شده اند نسبت به نصب، راه اندازی و استفاده از پایانه فروشگاهی از آغاز سال ۱۳۹۸ اقدام نمایند.
وی اظهار داشت: براین اساس تمام صاحبان این مشاغل باید برای ثبت درخواست تخصیص شماره شناسه پایانه فروشگاهی (كارتخوان) به درگاه عملیات الكترونیكی سازمان امور مالیاتی كشور رجوع و اقدام به ثبت مشخصات دستگاه كارتخوان خود كنند و در نخستین ماه بعد از دریافت شناسه مذكور از راه پیامك تلفنی نسبت به بهره برداری از آن اقدام نمایند.
وی اضافه كرد: مؤدیان هنگام رفتن به سامانه الكترونیكی مذكور وارد سامانه ثبت نام الكترونیك طرح جامع مالیاتی (كد اقتصادی) شده و در قسمت سایر خدمات با انتخاب گزینه «ثبت مشخصات صندوق فروش و حافظه مالیاتی» می توانند مشخصات پایانه فروشگاهی خویش را ثبت كنند. گفتنی است نمایندگان مجلس در چارچوب بررسی قانون بودجه، استفاده از دستگاه های كارتخوان را از آغاز سال جاری برای جامعه پزشكی تكلیف كردند و بعد از گذشت چهارماه از سال حالا سامانه های مورد نیاز برای این كار در سازمان امور مالیاتی آماده شده است.
وی توضیح داد: مجلس در جهت مقابله با فرار مالیاتی و در چارچوب دو بند الحاقی به تبصره ۶ لایحه بودجه ۹۸، پزشكان را ملزم به استفاده از پایانه فروشگاهی (دستگاه كارتخوان بانكی) و مراكز درمانی را ملزم به پرداخت ۱۰ درصد دستمزد پزشكان به حساب سازمان امور مالیاتی كشور بابت علی الحساب مالیات كرد.

1398/05/21
15:58:09
5.0 / 5
4922
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لباس نو