در واكنش به گزارش مهر مطرح شد

مالك ایرتور: نسبت فامیلی با پوری حسینی ندارم، توضیحات مهر

مالك ایرتور: نسبت فامیلی با پوری حسینی ندارم، توضیحات مهر

به گزارش لباس نو هواپیمایی ایران ایرتور در پاسخ به گزارش خبرگزاری مهر، نسبت فامیلی مالك شركت هواپیمایی ایران ایرتور با رئیس سابق سازمان خصوصی سازی را رد كرد اما درباره سایر ابهامات پاسخی داده نشد.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، به دنبال انتشار گزارشی در خبرگزاری مهر با نام «واگذاری ایرتور روی میز قوه قضائیه/ منتقدان: پول ۱۵ توپولف را ندادند»، این شركت هواپیمایی در توضیحاتی كه به مهر ارسال كرده، بدون آنكه پاسخی به چند ابهام مطرح شده در زمینه واگذاری ایرتور بدهد، صرفا وجود نسبت فامیلی میان رئیس تبریزی سابق سازمان خصوصی سازی و خریدار تبریزی ایرتور را تكذیب كرده است.
متن كامل توضیحات روابط عمومی ایران ایرتور به شرح زیر است:
پیرو نشر خبر با تیتر «نسبت فامیلی مالك شركت هواپیمایی ایران ایرتور با آقای پوری حسینی» به اطلاع می رساند انتشار خبر یاد شده مصداق بارز نشر اكاذیب، تشویش افكار عمومی به قصد اضرار به غیر مصرح در قانون مطبوعات بوده، دستور فرمایید مطابق بند ۲۳ قانون مطبوعات، جوابیه این شركت در اسرع وقت و همسان ارزش ردیف خبری در آن رسانه درج گردد.
متن جوابیه:
«هواپیمایی ایران ایرتور با بیان عدم صحت و كذب محض بودن خبر نسبت فامیلی مالك شركت هواپیمایی ایران ایرتور با آقای پوری حسینی، انتشار این خبر را مصداق بارز نشر اكاذیب، تشویش افكار عمومی به قصد اضرار به غیر مصرح در قانون مطبوعات می داند و خواهان انتشار هرگونه مستند دال بر اثبات این ادعاهای واهی در ذیل این جوابیه است. همینطور حق خود در پیگیری مبحث از مجاری صالحه قضایی را محفوظ می دارد.
رضا رضایی
مدیر روابط عمومینظر به انتشار خبر تخفیف ۶ هزار میلیاردی در واگذاری شركت هواپیمایی ایران ایرتور به تاریخ ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ احتراماً دستور فرمایید جوابیه این شركت مطابق ماده ۲۳ قانون مطبوعات در رده و ارزش همسان خبری برای تنویر افكار عمومی و مخاطبان آن خبرگزاری درج گردد.
پاسخ خبرگزاری مهر/ عدم پاسخ گویی به ابهامات + اشتباه روابط عمومی ایرتور
به گزارش لباس نو به نقل از مهر، بر مبنای آنچه روابط عمومی شركت هواپیمایی ایران ایرتور برای این خبرگزاری ارسال كرده، صرفا نسبت فامیلی رئیس سازمان خصوصی سازی با مالك این شركت هوپمایی تكذیب شده و به سایر ابهامات موجود در روند واگذاری این شركت پاسخی داده نشده است.
این در حالی است كه در گزارش خبرگزاری مهر، هیچ گونه موضع گیری در مورد داشتن یا نداشتن نسبت فامیلی میان مالك ایرتور و رئیس سازمان خصوصی سای دریافت نشده و صرفا از زبان یكی از مدیران اسبق این شركت در قبل از واگذاری ایرتور، مبحث نسبت فامیلی آقایان مجید شكاری بعنوان خریدار ایرتور و سید عبدالله پوری حسینی بعنوان رئیس سابق سازمان خصوصی سازی در زمان واگذاری این شركت هواپیمایی مطرح گردیده است.
گذشته از مورد فوق، روابط عمومی ایران ایرتور درباره نامه هایی كه از جانب برخی از نمایندگان مجلس در سال ۹۷ خطاب به رئیس سابق قوه قضائیه درباره ابهامات واگذاری برخی از شركت های دولتی در دوره ریاست پوری حسینی بر سازمان خصوصی سازی مانند نیشكر هفت تپه و هواپیمایی ایرتور كه نام آنها در این نامه برده شده بود، هیچ توضیحی عرضه نداده است.
گفتنی است یكی از مهمترین موارد مذكور در گزارش خبرگزاری مهر درباره واگذاری ایرتور، عدم بازپرداخت اقساط تسهیلاتی است كه ایرتور بابت خرید ۱۵ فروند توپولف به ارزش ۸.۵ میلیون دلار از بانك مركزی دریافت كرده بود؛ اما در پاسح ایرتور به گزارش لباس نو به نقل از مهر، این ابهام همچنان بی پاسخ باقی مانده است.
خاطرنشان می شود سید عبدالله پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی هم به تازگی هر گونه داشتن نسبت فامیلی با خریدار ایرتور را رد كرده بود كه این خبر هم در خبرگزاری مهر منعكس شد.
یكی از موارد عجیب مذكور در جوابیه ایران ایرتور، تیتری است كه در این جوابیه برای گزارش مهر انتخاب شده است؛ در حالیكه ایرتور با استفاده از ترفند «مصادره به مطلوب» تلاش كرده تا مخاطب را گمراه كند، اعلام نموده كه تیتر خبر مهر، داشتن نسبت فامیلی میان مالك ایرتور و رئیس سازمان خصوصی سازی است؛ در حالیكه این گزارش با عنوان «واگذاری ایرتور روز میز قوه قضائیه/ منتقدان: پول ۱۵ توپولف را ندادند» بوده و در تیتر این خبر هیچ اشاره ای به نسبت فامیلی پوری حسینی و مجید شكاری نشده است.
مورد عجیب دیگر در جوابیه مذكور این است كه در انتهای جوابیه، گزارش مربوط به یكی دیگر از خبرگزاری ها را به خبرگزاری مهر نسبت داده و نوشته است: خبر تخفیف ۶ هزار میلیارد تومانی در واگذاری ایرتور در تاریخ ۱۳ مرداد ماه تكذیب می شود.
این در حالی است كه در این تاریخ چنین گزارشی در مهر منتشر نشده و خبر مورد نظر روابط عمومی ایرتور، مربوط به یكی دیگر از خبرگزاری هاست.

1398/05/26
15:43:59
5.0 / 5
6003
تگهای خبر: آقایان , خرید , دلار , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان لباس نو
لباس نو