دلار به بالاترین سطح خود در سال ۲۰۱۹ رسید

دلار به بالاترین سطح خود در سال ۲۰۱۹ رسید

لباس نو: بنظر می رسد روند سیری ناپذیر دلار برای صعود ادامه خواهد یافت.


به گزارش لباس نو به نقل از بلومبرگ، با وجود درخواست های مكرر رئیس جمهور آمریكا برای كاهش ارزش دلار، اسكناس سبز در معاملات روز سه شنبه به بالاترین سطح خود امسال میلادی رسید تا كار برای آمریكا در ادامه جنگ تجاری با چین سخت تر شود. ارزش دلار بعد از آن رو به صعود گذاشت كه دولت آمریكا معافیت تحریمی شركت هوآوی چین را به مدت ۹۰ روز دیگر تمدید كرد و این مساله موجب افزایش تقاضا برای دارایی های پرریسك تر نظیر دلار شد.
از طرف دیگر تاكید یكی دیگر از مقامات ارشد بانك مركزی آمریكا بر لزوم كاهش بیشتر نرخ بهره به روند افزایشی دلار كمك كرد. اریك روزن گرین - مدیر دفتر منطقه ای فدرال رزرو در بوستون - اظهار داشت: كاهش نرخ رشد اقتصادی و تشدید جنگ تجاری اهمیت كاهش بیش تر نرخ بهره را افزایش داده است. وی در مصاحبه با سی ان بی سی اضافه كرد: از آنجائیكه اقتصاد نسبتا نیرومند است و از آنجایی كه فكر نمی كنم تورم خیلی به سطح دو درصدی نزدیك شود و با عنایت به این كه نرخ رشد اقتصادی رضایت بخش است فكر نمی كنم نیاز باشد اقدامات خیلی زیادی انجام دهیم.
شاخص دلار كه نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می گیرد با ۰.۳ درصد افزایش به كار خود خاتمه داد. هر دلار با ۰.۳ درصد افزایش به ۱۰۶.۵۶۶ ین و ۷.۰۵۲ یوان رسید. یورو نیز در مقابل دلار با ۰.۱ درصد كاهش به ازای ۱.۱۰۸۴ دلار مبادله شد. در میان دیگر ارزهای اروپایی، هر فرانك سوئیس به ازای ۱.۰۱۹۴ دلار و هر پوند انگلیس به ازای ۱.۲۱۲۲ دلار مبادله شدند. بازدهی اوراق قرضه ۱۰ ساله وزارت خزانه داری آمریكا به ۱.۶ درصد افزایش یافت.
در مقابل دلارهای دیگر نیز دلار آمریكا روز خوبی را سپری كرد؛ هر دلار آمریكا در معاملات روز سه شنبه به ازای ۱.۴۷۳۲ دلار استرالیا، ۱.۳۳۱۶ دلار كانادا و ۱.۳۸۵۱ دلار سنگاپور معامله شد.
منبع:

1398/05/29
15:06:27
5.0 / 5
4424
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لباس نو