پارسایی: بازداشت دو نماینده در ارتباط با خودرو دو ماه پیش هم مطرح بود

پارسایی: بازداشت دو نماینده در ارتباط با خودرو دو ماه پیش هم مطرح بود

لباس نو: سخنگوی كمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتشار اخباری در خصوص بازداشت 2 نفر از نمایندگان به بهتان بی نظمی در بازار خودرو اظهار داشت كه سوژه بازداشت این دو نفر حدود یكی دو ماه پیش نیز مطرح بوده است.


بهرام پارسایی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: هم اكنون مهمترین خبر برای افكار عمومی سوژه مفاسد خودروسازی و برخوردی است كه قوه قضائیه با متخلفین حوزه خودرو آغاز نموده است. چرا وزیر صنعت بعنوان فرد مسئول در این عرصه، معاون ایشان، رئیس سازمان پشتیبانی از حقوق مصرف كننده و رئیس و كمیسیون صنایع بعنوان كمیسیون تخصصی مجلس هیچ اظهارنظری در این زمینه نكردند؟
وی ادامه داد: لازم است این افراد توضیح دهند كه نقش شان در پیش گیری از وقوع این فسادها و تخلف های عدیده حوزه خودرو، عدم ارتقای كیفیت خودرو، عدم انجام تعهدات، ناامن بودن خودرو و هر آنچه موجب نارضایتی شدید مردم شده چه بوده است؟ مراجع مربوطه باید به سكوت تامل برانگیز خود در قبال این مسائل اختتام دهند و پاسخگوی افكار عمومی باشند و در مرحله بعد برای جبران اقدام نمایند، بدون شك با طرح سؤال و اگر مجلس در امتداد انجام وظیفه نظارتی همراهی كند در چارچوب استیضاح وزیر صمت در مقابل این همه اجحاف و ناكارآمدی در صنعت خودرو و عدم نظارت بر آنرا به مجلس فرا می خوانیم.
پارسایی درباره بازداشت دو نماینده مجلس نیز اظهار داشت: سوژه بازداشت دو نفر از نمایندگان حدود یكی دو ماه پیش نیز مطرح بود. اینكه باردیگر همان سوژه رسانه ای شد یا مواردی كه در فضای مجازی مطرح شده صحت دارد یا نه به سبب عدم اعلام نظر مراجع قضایی روشن نیست و با تماسی كه با یكی دو نفر از اعضای هیات رئیسه مجلس داشتم هم عنوان كردند كه به صورت مكتوب چیزی دریافت نكرده اند.
سخنگوی كمیسیون اصل ۹۰ مجلس درانتها اشاره كرد: مبارزه با تخلف در خودروسازی ها زمانی از حالت شعاری بیرون می آید كه با هر متخلفی در هر رده پیدا و پنهان و در هر جایگاه برخورد شود و همه كسانی كه در فساد صنعت خودرو دخیل بودند، كم كاری، كاهلی، سهل انگاری یا حمایتی از آنها شده باید پاسخگوی وضع فعلی باشند. این امر می تواند نابسامانی بازار خودرو را كه به گرده مردم فشار می آورد تعیین تكلیف كند.
منبع:

1398/06/01
01:24:44
5.0 / 5
4717
تگهای خبر: صنعت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لباس نو