وزیر اقتصاد:

بیمه مركزی مكلف به تدوین برنامه جامع نظارت بر بیمه ها شد

بیمه مركزی مكلف به تدوین برنامه جامع نظارت بر بیمه ها شد

به گزارش لباس نو وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: بیمه مركزی مكلف شد برنامه ای جامع برای تقویت نظارت بر بیمه ها ارائه نماید.



به گزارش لباس نو به نقل از صدا وسیما، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه مجمع عمومی عادی سالانه بیمه مركزی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینكه صنعت بیمه در كشور رشد قابل توجهی داشته است اظهار داشت: با این وجود با وضعیت مطلوب فاصله داریم.
وی با اشاره به اینكه درحوزه بین الملل صنعت بیمه وارد قراردادهای دو جانبه و چند جانبه شده كه به ایمنی روابط تجاری و گردشگری كمك می نماید، اضافه كرد: در بحث فناوری در صنعت بیمه به تحولات پایه ای نیاز داریم كه به تامین مالی بیمه كمك خواهدنمود.
دژپسند اظهار داشت: یكی از مسائلی كه در جلسه امروز بر آن تاكید شد این بود كه تنوع خدمات بیمه ای و پوشش آن در كشور بیشتر شود.
وی با اشاره به اینكه ضریب نفوذ بیمه در برنامه ششم توسعه ۷ درصد پیش بینی شده اظهار داشت: شاید این عدد كمی زیاد باشد اما ضریب نفوذ فعلی كه حدود ۲ و ۸ دهم درصد است با وضع مطلوب فاصله دارد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه كرد: در بعضی موارد حس آلودگی و فساد در بعضی بیمه ها وجود دارد كه به رئیس كل بیمه مركزی تاكید شد در این زمینه برنامه ای جامع برای مقابله با آن ارائه نماید.
وی در پاسخ به سوالی درباب صندوق تامین خسارات حوادث طبیعی اظهار داشت: سوژه در صحن مجلس تصویب گردید وبه شورای نگهبان رفت كه با عنایت به اینكه دولت بخش مربوط به بار مالی را قبول كرد امیدواریم در شورای نگهبان تصویب شود.
دژپسند با اشاره به اینكه بیمه آمادگی كامل را برای اجرای تشكیل این صندوق را دارد اظهار داشت: بیمه مركزی باید برنامه اجرایی آنرا تدوین و درباب آن اطلاع رسانی كند.
در این مراسم همین طور سلیمانی رئیس كل بیمه مركزی با اشاره به اینكه مجمع عمومی سالانه با حضور نماینده وزارت رفاه و صنعت و به ریاست وزیر اقتصاد تشكیل شد اظهار داشت: در این نشست گزارشی از عملكرد صنعت بیمه ارائه شد كه عملكرد مناسبی را خصوصاً در بیمه های تولیدی و اتكایی نشان داده است.
وی اضافه كرد: در این نشست تاكید شد كه صنعت بیمه درباب رشد و توسعه انواع بیمه ها اجرای طرح های نوین در صنعت بیمه و فرهنگ سازی بیمه اقدام نماید.
سلیمانی اظهار داشت: در این نشست تكلیف ویژه ای برای نظارت بر شركت های بیمه ای مشخص شد تا این نظارت به صورت جامع و در قابل سیستم یك پارچه هوشمند باشد.
وی درباب پرداخت خسارت برای سیل زدگان اظهار داشت: بیشتر از ۹۵ درصد صاحبان منازل مسكونی كه بیمه بودن خسارت خودرا دریافت نمودند كه مجموع رقم آن بیشتر از ۱۵۰ میلیارد تومان می رسد.


منبع:

1398/06/15
12:13:50
5.0 / 5
4509
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لباس نو