اخطار صندوق بین المللی پول به انگلیس در مورد كاهش رشد اقتصادی

اخطار صندوق بین المللی پول به انگلیس در مورد كاهش رشد اقتصادی

لباس نو: بعد از اتاق بازرگانی انگلیس، صندوق بین المللی پول هم به این كشور در مورد كاهش رشد اقتصادی اخطار داد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، صندوق بین المللی پول گفته است علی رغم اتخاذ سیاست های مستحكم توسط دولت انگلیس، رشد اقتصادی این كشور كند شده است كه اصلی ترین دلیل آن، مطمئن نبودن فعالان اقتصادی از نتایج مذاكرات بریگزیت و قرار داشتن نرخ تورم در سطح بالاتر از سطح هدفگذاری شده بانك مركزی عنوان شده است. رشد اقتصادی انگلیس در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به ۱.۷۵ درصد كاهش یافته است و انتظار می رود این كاهش رشد در سال های پیش رو شدیدتر هم بشود.
انگلیس مقرر است در فروردین سال آینده از اتحادیه اروپا خارج شود و پیش بینی می گردد با وجود وضعیت خوب بازار كار، رشد اقتصادی به ۱.۵ درصد در كوتاه مدت كاهش پیدا كند. صندوق بین المللی پول هم چنین به انگلیس پیشنهاد كرده است تا توافقات تجاری خود با كشورهای خارجه اروپا را گسترش دهد چون كه این توافقات می تواند تا حدی از تبعات بریگزیت بر اقتصاد این كشور بكاهد.
به جز بریگزیت، صندوق بین المللی پول از بهره وری پایین، بدهی سنگین دولت وكسری تجاری بالا از دیگر چالش های پیش روی اقتصاد انگلیس نام برده است. به قول صندوق بین المللی پول به ازای هر ۱ درصد كاهش در رشد اقتصادی، ۰.۴ درصد به كسری بودجه دولت افزوده می گردد.
قبل از صندوق بین المللی پول، اتاق بازرگانی انگلیس هم در گزارشی به مقامات انگلیسی اخطار داده بود مطمئن نبودن فعالان اقتصادی از نتایج مذاكرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به اقتصاد این كشور ضربه می زند. این اتاق هم چنین نرخ رشد اقتصادی سال بعد را ۱.۳ درصد به جای ۱.۴ درصد قبلی برآورد كرده است.1397/06/29
14:15:25
0.0 / 5
4623
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , صندوق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لباس نو