با حضور سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی كل كشور

جلسه ساماندهی نحوه فروش بلیط هواپیما در فضای مجازی انجام شد

جلسه ساماندهی نحوه فروش بلیط هواپیما در فضای مجازی انجام شد

لباس نو: جلسه ساماندهی نحوه فروش بلیط هواپیما در فضای مجازی با حضور جاویدنیا سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی كل كشور اجرا شد.


به گزارش لباس نو به نقل از دادستانی كل كشور، در این نشست كه مدیركل دفتر نظارت سازمان هواپیمایی كشور، دبیر انجمن شركت های هواپیمایی، رئیس هیئت مدیره انجمن دفاتر مسافرتی ایران، بنیانگذار شركت تی چارتر، مالك شركت سپهر، قائم مقام مدیرعامل شركت آسان پرداخت و نفرات دیگر حضور داشتند جواد جاویدنیا سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی كل كشور به برخی موانع و مشكلات این حوزه اشاره نمود وگفت: با عنایت به اینكه فروش بلیط در بستر فضای مجازی امری نوپدید بوده و به بلوغ كامل نرسیده است پس مشكلات مختلفی در این راه وجود دارد كه باید هرچه سریعتر ساماندهی گردد.
وی اظهار داشت: چون بهره برداران نهایی در این عرصه مردم هستند پس فعالان این بخش باید متوجه اهمیت فعالیت خود بوده و تمام تلاش خودرا در جهت جلب اعتماد و رضایت مردم داشته باشند.
این مقام قضایی اشاره كرد: موضوعی كه در ابتدا باید پیگیری شود بحث برخورد با شركتها و سایت های فروش غیرمجاز می باشد. لازم است كه این موارد به سرعت شناسایی شده و با آنها برخورد گردد. البته چه شركت های خصوصی چه اتحادیه های صنفی و چه بخش دولتی می توانند موارد غیرمجاز را به ما گزارش دهند تا روند مسدودسازی مسیر تخلفات این سایتها و شركتها تسریع شود.
جاویدنیا بیان كرد: در این زمینه ما علاوه بر مسدودسازی نرم افزارها و سایت های فروش میتوانیم درگاه های بانكی آنها را هم مسدود نماییم تا شاهد كاهش فعالیت شركت های غیرمجاز در این عرصه باشیم.
سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی كل كشور افزود: مطلب دیگر در ساماندهی این حوزه این است كه باید بر روند پروسه صدور مجوز برای شركتها و سایتهای فروش بلیط مدیریت دقیقتری صورت گیرد. چون در این زمینه ما مشكلات مختلفی داریم و بخشنامه تهیه شده برای این بخش پاسخگوی نیاز و مطالبات كنونی فعالان مربوطه نیست.
وی اشاره كرد: بنظر می رسد لازم است سازمان هواپیمایی كشور در چارچوب یك فراخوان و با برگزاری جلساتی نظرات متخصصان این حوزه را جمع آوری كرده و نسبت به تهیه پیش نویس اصلاحی این بخشنامه اقدام نماید تا نهایتا به یك بخشنامه جامع تبدیل گردد.
این مقام مسئول اظهار داشت: در امر نظارت ها معتقد هستیم كه باید نظارت ها جنبه پیشگیرانه داشته باشد. یعنی بجای اینكه نظارت ها بعد از وقوع تخلف به جریان بیافتد باید سازوكاری فراهم باشد كه بتوانیم بوسیله آن مانع وقوع تخلفات شویم. چون اگر پیش از وقوع تخلف به فكر برخورد باشیم طبیعتاً تخلفات پیشگیری شده و جلب رضایت مردمی را به همراه خواهد داشت.
وی اظهار داشت: در این زمینه استفاده از فناوری اطلاعات و هوش مصنوعی می تواند به شفافیت و نظارت پذیری بیشتر در این حوزه كمك نماید.
سرپرست معاونت امور فضای مجازی دادستانی كل كشور اضافه كرد: همین طور بنظر می رسد لازم است سازمان هواپیمایی كشور در چارچوب اطلاعیه و یا خبر نسبت به معرفی اسامی سایتهای مجاز اقدام نموده و سایتهای در حال دریافت مجوز را هم به مردم معرفی نماید تا آنها بوسیله سایت های مجاز مبادرت به خرید بلیط هواپیما كرده و در دام سایتها و شركتهای غیر مجاز گرفتار نشوند.
جاویدنیا درانتها سفارش ای هم به زوار اربعین حسینی داشت و اظهار داشت: با عنایت به اینكه در آستانه سفرهای زوار اربعین حسینی(ع) هستیم سفارش جدی ما به زوار عزیز این است كه به هیچ وجه فریب قیمت های ارزان بلیط هواپیما در سایت ها و نرم افزارها، كانال های تلگرامی و موارد مشابه را نخوردند و بلیط خودرا از شركت های دارای مجوز تهیه كنند.
منبع:

1398/06/27
14:41:40
5.0 / 5
4966
تگهای خبر: خرید , سایت , فروش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان لباس نو
لباس نو