رشد اقتصادی جهان در كمترین سطح ۱۱ سال گذشته

رشد اقتصادی جهان در كمترین سطح ۱۱ سال گذشته

لباس نو: سازمان توسعه و همكاری اقتصادی نسبت به كاهش شدید رشد اقتصادی جهان اخطار داد.


به گزارش لباس نو به نقل از شین هوا، سازمان توسعه و همكاری اقتصادی در گزارش جدید خود با اخطار نسبت به افزایش تنش ها و ریسك های موجود بر سر راه اقتصاد جهانی پیش بینی نمود متوسط رشد اقتصادی كشورهای جهان امسال به پایین ترین سطح خود در طول ۱۱ سال گذشته برسد. این سازمان رشد اقتصادی جهان امسال را ۲.۹ درصد و سال آینده را سه درصد برآورد كرده است كه به ترتیب ۰.۳ درصد و ۰.۶ درصد كمتر از نرخ پیشبینی شده در گزارش قبلی است.
لارنس بون، كارشناس ارشد مسائل اقتصادی اظهار داشت: اقتصاد جهانی با ریسك های فزاینده ای مواجه می باشد. به نظر می آید فضای نامطمئن كنونی تداوم خواهد یافت و دولت ها نیاز دارند توجه بیشتری به نرخ بهره و تقویت زیرساخت های اقتصادی داشته باشند.
سازمان توسعه و همكاری اقتصادی در ادامه اخطار داده است كه روند كاهش رشد اقتصادی تنها منحصر به كشورهای توسعه یافته نیست و این مسئله اقتصادهای نوظهور و در حال توسعه را هم تهدید می كند.
پیشتر سازمان ملل با اشاره به این كه چشم انداز رشد در خیلی از كشورهای توسعه یافته و یا در حال توسعه در مقایسه با قبل كم رنگ تر شده است پیشبینی كرده بود كه اقتصاد جهانی امسال به صورت متوسط ۲.۷ درصد و در سال آینده به صورت متوسط ۲.۹ درصد رشد كند كه ۰.۳ درصد كمتر از پیشبینی قبلی آن است.
سازمان توسعه و همكاری اقتصادی در سال ۱۹۶۱ با هدف تقویت رشد اقتصادی و از میان برداشتن موانع تجاری بین كشورهای توسعه یافته تشكیل شد و مقر آن در شهر پاریس فرانسه قرار دارد. این سازمان الان دارای ۳۶ عضو و پنج همكار است. كشورهای عضو این سازمان شامل: استرالیا، اتریش، بلژیك، كانادا، شیلی، جمهوری چك، دانمارك، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایرلند، اسرائیل، ایتالیا، ژاپن، كره جنوبی، لتونی، لیتوانی، لوكزامبورگ، مكزیك، هلند، نیوزلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواكی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، تركیه، آمریكا و انگلیس است. هم چنین كشورهای برزیل، چین، هند، اندونزی و آفریقای جنوبی شركای این سازمان هستند.1398/06/30
20:26:10
5.0 / 5
4709
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لباس نو