مدیرعامل بانك پارسیان خبر داد:

فراهم شدن زیرساخت پرداخت بانكی در عراق

فراهم شدن زیرساخت پرداخت بانكی در عراق

به گزارش لباس نو مدیرعامل بانك پارسیان اعلام نمود كه این بانك توانسته زیرساخت های لازم جهت راه اندازی یك نظام پرداخت بانكی در عراق را فراهم آورد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، كوروش پرویزیان در نشست اتاق بازرگانی ایران و عراق اظهار نمود: عراق برای ایران یك شریك اقتصادی بسیار مهم به حساب می آید كه در ماه های گذشته هم نقش خویش را در اقتصاد ما نشان داده است. با این وجود تحریم های آمریكا كوشیده در همكاریهای مشترك دو كشور مشكلاتی ایجاد كند كه تلاش های ما به منظور پیشگیری از این محدودیت هاست.
به قول وی، یكی از اصلی ترین محدودیت ها در این عرصه به نظام بانكی مربوط می شود كه بانك پارسیان كوشیده برای آن راهكارهایی مشخص نماید كه یكی از آنها زیرساخت نظام پرداخت در عراق است كه در آستانه اربعین نهایی شده است.
مدیرعامل بانك پارسیان با اشاره به مجوز بانك مركزی عراق برای تاسیس شعب بانك پارسیان در این كشور توضیح داد: هم اكنون ما مجوز راه اندازی هفت شعبه را دریافت كرده ایم و تابحال دو شعبه از این بانك ها با سرمایه ای در حدود 50 میلیون دلار تاسیس شده است كه متاسفانه با عنایت به تحریم ها امكان راه اندازی شعب دیگر فراهم نشد.
پرویزیان افزود: پروژه هایی كه شامل خدمات فنی و مهندسی می شود یكی از برنامه های ما در عراق است كه تامین مالی آنها در دست پیگیری قرار دارد. صندوق ضمانت صادرات در این زمینه با ما تفاهمنامه ای امضا كرده كه امیدواریم با اجرای آن این تامین مالی تسهیل شود.
به قول مدیرعامل بانك پارسیان، در این زمینه قراردادی هم با صندوق توسعه ملی بسته شده كه برپایه آن سپرده های ارزی و ریالی بعنوان ضمانت صادرات نزد بانك پذیرفته می شود كه می تواند به منظور حفظ بازارهای ایران در عراق نقشی مهم ایفا كند.1398/07/06
23:07:41
5.0 / 5
4612
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لباس نو