مدیركل استاندارد استان زنجان:

فیلم كوتاه جوان زنجانی، برگزیده جایزه بین المللی استاندارد شد

فیلم كوتاه جوان زنجانی، برگزیده جایزه بین المللی استاندارد شد

به گزارش لباس نو مدیركل استاندارد استان زنجان اظهار داشت: فیلم كوتاه جوان زنجانی، برگزیده جایزه بین المللی استاندارد شد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، داوود كارگرزاده ظهر امروز در نشست خبری اظهار نمود: همه ساله به مناسبت گرامی داشت روز جهانی استاندارد، همایشی برای تجلیل از واحدهای نمونه كیفی، مدیران كنترل كیفی نمونه و آزمایشگاه های همكار نمونه در 24 مهرماه برگزار می گردد.
وی هدف از برگزاری همایش استاندارد را توسعه و ترویج فرهنگ استاندارد عنوان نمود و اضافه كرد: شركای جهانی این سازمان همه ساله شعاری را عرضه می دهند كه امسال شعار «استانداردهای ویدئویی خالق صحنه جهانی» را انتخاب كردند.
این مسئول از برگزیده شدن فیلم كوتاه یك جوان زنجانی در صحنه بین المللی اطلاع داد و اظهار داشت: با بیان فراخوان روابط عمومی و ارتباطات بین الملل سازمان ملی استاندارد ایران در چارچوب دومین جشنواره فیلم كوتاه 20 ثانیه ای استاندارد و رقابت بین المللی ایزو با عنوان «استانداردهای ویدئویی خالق صحنه جهانی» اعلام نمود.
مدیركل استاندارد استان زنجان افزود: محمد خدادادی از زنجان موفق به دریافت بیشترین امتیاز در جشنواره فیلم كوتاه بین المللی شد كه از فعالان استارت آپ پارك علم و فناوری و گروه اوستا است و این در شرایطی صورت گرفت كه كشور با تروریسم اقتصادی مواجه می باشد.
وی ادامه داد: این رقابت بین المللی را كمیسیون بین المللی برق و الكتروتكنیك (IEC)، سازمان بین المللی استاندارد (ISO ) و اتحادیه ارتباطات راه دور (ITU) به مناسبت روز جهانی استاندارد برگزار كرد.
كارگرزاده، دارا بودن پروانه كاربرد علامت استاندارد در سه سال گذشته، فقدان شكایت مصرف كننده خدمات به واسطه نقص عدم اجرای استاندارد در یك سال قبل را از مولفه های انتخاب واحدهای نونمه كیفی برشمرد.
وی از تصویب علامت ویژه صادرات استاندارد در تیرماه امسال اطلاع داد و اضافه كرد: با تایید وزارت صمت و اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان استاندارد، این ابلاغ انجام شد كه ویژه كالاهای صادراتی است و منطبق با استانداردهای كشورهای هدف طراحی شده و كنترل كیفیت كالا را بهبود می بخشد.
این مسئول، ایران را یكی از كشورهای موفق در حوزه نانو خواند و اظهار داشت: ایران با تدوین 100 استاندارد ملی در رتبه سوم جهان قرار گرفته و سازمان ملی استاندارد 45 استاندارد بین المللی در حوزه نانو، فولاد، فرآورده های غذایی، چرم، فرآورده های آرایشی و بهداشتی، برق و الكترونیك تدوین كرده است.
مدیركل استاندارد استان زنجان خاطرنشان كرد: طبق تفاهم نامه بین سازمان ملی استاندارد و معاونت علمی و فناوری رئیس جهمور، در آینده گواهی انطباق یا گواهی محصول برای محصولات دانش بنیان صادر می شود تا تجاری سازی این محصولات و ورود به بازارهای داخلی و خارجی تسهیل شود.
وی به بازرسی 394 مورد از مراكز تفریحی از مهرماه سال 97 تا مهرماه سال 98 اشاره نمود و اظهار داشت: تعداد گواهی های بهره برداری تجهیزات تفریحی در این مدت 210 فقره بوده است.
كارگرزاده با اشاره به اینكه استاندارد وسایل بازی شهربازی ها الزامی است، بیان كرد: شهربازی ها مكلف هستند پیش از بهره برداری وسایل بازی استانداردهای لازم را دریافت كنند و سازمان استاندارد هم نظارت خویش را افزایش داده و هم اكنون همه وسایل بازی شهربازی ها استاندارد بوده و غیراستانداردها پلمب یا جمع آوری شدند.1398/07/13
14:56:24
5.0 / 5
4700
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لباس نو