فروش تسلا در چین بالا گرفت

فروش تسلا در چین بالا گرفت

لباس نو: تقاضای خودرو های برقی و لوكس تسلا مدل 3 و ایكس در بازار چین به میزان قابل توجهی رشد و افزایش پیدا كرده است.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، شركت تسلاموتورز آمریكا بعنوان یكی از خودروسازان نوظهور و نوپا كه در سال های اخیر با تلاش های مداوم خود به موفقیت های قابل توجهی در توسعه و تولید خودرو های الكتریكی لوكس و قدرتمند دست یافته است، در بازارهای جهانی بجز ایالات متحده آمریكا نظیر چین و برخی دیگر از كشورهای اروپایی نیز توانسته سهم بازار و فروش شایان توجهی را به خود اختصاص دهد و در این عرصه از سایر رقبای خود سبقت بگیرد.
اما بنظر می رسد باوجود افزایش قیمت خودرو های برقی تسلاموتورز آمریكا كه تحت تاثیر قانون افزایش تعرفه واردات محصولاتی كه در خاك كشور چین تولید می شوند، بوجود آمده است همچنان مشتریان چینی ترجیح می دهند كه در صورت تمایل به خریداری خودرو های برقی، مدل های مختلفی از خودرو های تسلا را بخرند.
برمبنای تازه ترین آمار و گزارش های انتشار یافته در وب سایت cleantechnica، می توان دریافت كه تقاضای مشتریان و شهروندان چینی برای خریداری و استفاده از خودرو های برقی تسلا مدل ۳ و مدل ایكس در ماه گذشته میلادی، سپتامبر، به میزان ۱۰ درصد رشد و افزایش یافته است.
افزایش بیش از پیش خودرو های برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودرو های پاك باعث شده است شركت های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یك از برنامه های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی كنند.
چین هم همانند خیلی از كشورهای دیگر همچون انگلستان، فرانسه، اسپانیا، یونان، مكزیك و هند، تصمیم گرفته است كه فروش، تولید و استفاده از خودرو های بنزینی و دیزلی را كه سبب آلودگی هوا و محیط زیست می شوند، نهایتا تا یك دهه آینده ممنوع اعلام نماید.
طبق آمارهای انتشار یافته در سال گذشته، ۱۵ درصد از درآمد شركت تسلا از چین به عنوان بزرگترین بازار خودروی جهان، تامین می شود كه بگفته مفسرین، از زمان راه اندازی كارخانه اختصاصی تسلاموتورز تحت عنوان گیگافكتوری ۳ در این كشور پهناور، فروش این خودرو های لوكس، قدرتمند و پاك افزایش بسیار بیشتری پیدا كرده است.
منبع:

1398/07/13
22:12:41
5.0 / 5
4591
تگهای خبر: توسعه , تولید , خرید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لباس نو