رئیس سازمان امور مالیاتی:

معافیت های مالیاتی باید محدود شود، فرار مالیاتی میلیاردرها

معافیت های مالیاتی باید محدود شود، فرار مالیاتی میلیاردرها

به گزارش لباس نو رئیس سازمان امور مالیاتی با تاكید بر اینكه باید معافیت مالیاتی به حداقل برسد و فرار مالیاتی و فساد سیستم اداری كاهش پیدا كند، اظهار داشت: كسانی كه درآمد میلیاردی دارند آنگونه كه باید مالیات نمی دهند.به گزارش لباس نو به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، امیدعلی پارسا در برنامه نگاه یك شبكه یك سیما، با اشاره به اینكه محدود كردن معافیت مالیاتی و كاهش فرار مالیاتی و فساد سیستم اداری بر درآمد دولت موثر است، تصریح كرد: همه مردم باید متناسب با ثروت، درآمد و مصرفشان مالیات پرداخت كنند در غیر این صورت جامعه به سمت عدالت نخواهد رفت، هم اكنون چیزی حدود ۸ درصد از مجموع درآمدهای مردم در اختیار دولت قرار می گیرد. در كشورهای در حال توسعه این رقم ۱۵ درصد و در كشورهای پیشرفته بالای ۳۰ درصد را به خود اختصاص می دهد.
رئیس سازمان امور مالیاتی افزود: می توان با به كارگیری زیر ساخت های مدیریتی و اقتصادی مناسب سهم دولت از مالیات را دو برابر كرد یكی از این زیرساخت ها محدود كردن معافیت مالیاتی است و همچنین فرار مالیاتی و فساد سیستم اداری باید به حداقل برسد. زیرساخت مالیاتی در كشور باید بگونه ای مستقر شود كه این سه پدیده به حداقل برسد اما متاسفانه فرار مالیاتی بسیاری در كشور وجود دارد فساد اداری هم قابل كتمان نیست.
وی تصریح كرد​: متاسفانه در كشور ما معلمی كه در دورترین نقطه كشور تدریس می كند اول مالیات پرداخت می كند و بعد حقوق می گیرد اما كسانی كه درآمد میلیاردی دارند آنگونه كه باید مالیات نمی دهند ما باید به اندازه نیازهای توسعه ای كشور درآمد مالیاتی داشته باشیم.
پارسا تصریح كرد: چیزی حدود بیشتر از ۸۵ درصد درآمد كشور باید از محل هایی كه در آن عدالت مالیاتی برقرار است تامین گردد.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با رد مقوله وجود مافیا در پس پرده قانون گریزی های مالیاتی، اضافه كرد: سازمان امور مالیاتی با هیچ كس شوخی ندارد و نسبت به دریافت مالیات هر گونه اقدام قانونی لازم را اعمال خواهد نمود و امروز هر سه قوه آمادگی لازم برای دستیابی به هر چه بهتر پیاده شدن قوانین مالیاتی و رسیدگی به وضع فراریان مالیاتی را دارند.
پارسا اظهار داشت: امروز اولویت سازمان امور مالیاتی ایجاد و راه اندازی پایانه های فروش است این یعنی به حداقل رساندن فساد و فرار مالیاتی.

1398/07/21
15:00:47
5.0 / 5
4411
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , توسعه , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لباس نو