رئیس پژوهشكده صنایع غذایی و كشاورزی پژوهشگاه استاندارد:

استاندارد حلقه مفقوده ارتباط دانشگاه و صنعت است

استاندارد حلقه مفقوده ارتباط دانشگاه و صنعت است

به گزارش لباس نو رئیس پژوهشكده صنایع غذایی و كشاورزی پژوهشگاه استاندارد اظهار داشت: استاندارد حلقه مفقوده ارتباط دانشگاه و صنعت است و ما در پژوهشكده استاندارد دنبال ایجاد ارتباط میان مراكز علمی و صنعت هستیم.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، فرزانه انصاری چهارشنبه، 24 مهرماه در مراسم گرامیداشت روزجهانی استاندارد در یاسوج اضافه كرد: از سال ۲۰۱۶ واژه انقلاب صنعتی مطرح و بر همین مبنا شعار سال قبل روز جهانی استاندارد، استانداردهای بین المللی و انقلاب صنعتی چهارم بود به این معنا كه مرزهای سنتی را نخواهیم داشت و چاپگرها و رباط ها جایگزین شده است.
وی با اشاره به دانش محور بودن پژوهش ها اظهاركرد: دانش ماحصل پژوهش است و می طلبد دولت ها نگاه ویژه ای به منابعی پژوهشی داشته باشند بطوریكه چهار درصد تولید ناخالص باید به پژوهش اختصاص داده شود.
رئیس پژوهشكده صنایع غذایی و كشاورزی پژوهشگاه استاندارد اشاره كرد: سهم پژوهشی در كشورهای پیشرفته متفاوت می باشد اما در ایران سهم منابعی پژوهشی كمی یبشتر از نیم درصد است كه باید نگاه به پژوهش عوض شود چونكه هر چقدر سهم حوزه پژوهش بیشتر شود به همان اندازه هم منابع باز می گردد.
انصاری با اشاره به اینكه تنها دولت ها نیستند كه در حوزه پژوهش سرمایه گذاری می كنند، اشاره كرد: بخش خصوصی هم در حوزه پژوهش سرمایه گذار است، ضمن اینكه بررسی ها نشان داده است در چند سالی كه سعی شده ارتباط میان صنعت و دانشگاه برقرار شود كمتر به پژوهش توجه شده است.
وی افزود: استاندارد حلقه مفقوده دانشگاه و صنعت است و ما در پژوهشكده استاندارد به دنبال ایجاد ارتباط میان مراكز علمی و پژوهشی و صنعت هستیم.
رئیس پژوهشكده صنایع غذایی و كشاورزی پژوهشگاه استاندارد یكی از اقدام خوب سازمان استاندارد را امضای تفاهم نامه با معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور دانست و عنوان كرد: این تفاهم نامه در امتداد پشتیبانی از كالاهای دانش بنیان صورت گرفت و اگر مقرر است در بازار حضور داشته باشیم باید تولید كنندگان جوان را مورد حمایت قرار دهیم.
انصاری بیان كرد: در این تفاهم نامه كالاهای دانش بنیان كه معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور معرفی می كند نشان استاندارد دریافت می كنند، ضمن اینكه سازمان استاندارد برای مدیریت استانداردسازی بر پایه دانش نشان ISO 30401 تعریف كرده است.
وی اظهاركرد: 3500استاندارد ملی تدوین شده است، 4 پژوهشكده و 15 گروه پژوهشی استاندارد ایجاد و به راه افتاده است.
به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، درانتها این مراسم از 2 پژوهشگر، 7مدیر كنترل كیفیت واحدهای تولیدی، 3 واحد خدماتی و تاسیساتی و 7 كارشناس رسمی استاندارد تجلیل بعمل آمد.
همین طور بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج و اداره كل راستاندار استان كهگیلویه و بویراحمد تفاهم نامه همكاری امضا و منعقد شد.
منبع:

1398/07/24
23:57:07
5.0 / 5
4676
تگهای خبر: تولید , خدمات , دانشگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لباس نو