بزرگ ترین بانك آمریكا هم با ارز دیجیتال فیسبوك مخالفت كرد

بزرگ ترین بانك آمریكا هم با ارز دیجیتال فیسبوك مخالفت كرد

به گزارش لباس نو رئیس بانك ˮ جی پی مورگانˮ آمریكا گفت لیبرا ایده خیال پردازانه ای است كه هیچگاه محقق نخواهد شد.


به گزارش لباس نو به نقل از رویترز، سرنوشت ارز دیجیتالی فیسبوك بیشتر از هر زمان دیگری در هاله ای از ابهام قرار گرفته تا جایی كه در تازه ترین واكنش به آن، جیمی دیمون، رئیس بانك " جی پی مورگان" آمریكا هم آنرا رویایی خیال پردازنده خوانده است كه هیچگاه محقق نخواهد شد.
پیشتر نشریه " وال استریت ژورنال" به نقل از منابع آگاه در داخل بزرگ ترین بانك آمریكایی گزارش داده بود كه جی پی مورگان درخواست فیسبوك برای پیوستن به پروژه لیبرا را رد كرده است. نگرانی از امكان استفاده از لیبرا در فعالیت های غیرقانونی و پولشویی، اصلی ترین دلیل جی پی مورگان برای رد درخواست همكاری فیسبوك بوده است.
دیمون پیشتر هم با راه اندازی عجولانه ارزهای دیجیتالی مخالفت كرده و حتی در سال ۲۰۱۷ بیت كوین را یك پروژه متقلبانه خوانده بود. بانك جی پی مورگان در ماه فوریه امسال از ارز دیجیتالی خود به نام " جی پی مورگان كوین" رونمایی نمود كه تنها جهت استفاده در شبكه پرداخت داخلی این بانك طراحی و توسعه داده شده است.
تلاش فیسبوك جهت راه اندازی یك ارز دیجیتالی جهانی در ایام اخیر با مخالبفت های سرسختانه ای از نقاط مختلف جهان روبرو شده است. هفته گذشته بعضی از اصلی ترین شركای فیسبوك در راه اندازی لیبرا نظیر " ویزا"، " مستر كارد"، " پی پال" و " ای بی" اعلام نمود از پروژه راه اندازی لیبرا خارج خواهند شد.
بعضی از دولتمردان آمریكایی هم به تازگی به علت نگرانی های مربوط به پولشویی و تامین مالی تروریسم ضد لیبرا موضع گرفته اند. دیوید ماركوس، از مدیران ارشد اجرایی پروژه لیبرا هفته گذشته گفته بود تابحال بیشتر از ۱۰۰ بانك و نهاد مالی از سراسر جهان نسبت به امكان نظارت پذیری ارز لیبرا ابراز نگرانی كرده اند. وی با بیان این كه لیبرا جهت راه اندازی نیازی به بانك ها یا موسسات پرداخت ندارد گفت تمایل فیسبوك، رعایت حداكثری استانداردهای نهادهای نظارتی است.1398/07/28
13:24:39
5.0 / 5
4099
تگهای خبر: توسعه , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لباس نو