مدیرعامل برق منطقه ای تهران مطرح كرد:

دغدغه تامین زمین برای زیرساخت های شبكه برق

دغدغه تامین زمین برای زیرساخت های شبكه برق

به گزارش لباس نو مدیرعامل برق منطقه ای تهران با اشاره به ضرورت تشكیل كارگروهی مشترك میان برق منطقه ای از پلیس راهور و شهرداری تهران، اظهار داشت: برای تامین زمین مناسب برای زیرساخت های شبكه برق دغدغه جدی داریم.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، غلامرضا خوش خلق در صد و هفتاد و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران كه بعنوان میهمان همراه وزیر نیرو حضور داشت، با ارائه گزارشی اظهار داشت: در تامین برق سه سوژه تولید انتقال و توزیع مد نظر قرار می گیرد كه در حوزه توزیع دو شركت در پایتخت فعال می باشند و در مجموع برق پایتخت به همراه استان های قم و البرز توسط این شركت ها انجام می شود كه ۲۵ درصد از مشتركین كشور تحت پوشش برق منطقه ای تهران هستند.
وی ادامه داد: پیك تابستان سال قبل یك پنجم پیك مصرف كل كشور بود. از سال ۹۵ تا ۱۳۹۸ حدود ۱۰۰ پروژه با اعتبار یك میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در پایتخت اجرایی شده و توانسته اثر بسزایی در حوزه توزیع برق داشته باشد.
وی افزود: كابل كشی زمینی در پایتخت پیگیری می شود كه در همین راستا از همكاریهای پلیس راهور و شهرداری باید تشكر كنم. با این وجود تشكیل كارگروه مشترك با هدف تسریع در كابل كشی زمینی تهران اساسا از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. زیرساخت های برق تهران قدیمی هستند و نیاز به بازسازی شبكه ها داریم. البته در امتداد بهبود وضعیت مبلمان شهری كابل های هوایی به زیر زمین منتقل شدند.
مدیرعامل برق منطقه ای تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این كه در خیلی از نقاط تهران خصوصاً حاشیه این شهر به حریم شبكه برق تجاوز می شود اضافه كرد: در حریم شبكه برق ساخت و سازهایی انجام شده، سرقت تجهیزات برق همچون مشكلاتی است كه با آن مواجه هستیم و از طرف دیگر تامین زمین برای جایگذاری زیرساخت های مناسب از دیگر دغدغه های ما به حساب می آید كه همه این موارد می تواند با تشكیل كارگروهی مشترك مورد بررسی و حل و فصل قرار گیرد.
وی اشاره كرد: بی شك اگر در شهر تهران تراكم فروخته می شود، باید زیرساخت های آن همچون زیرساخت های شبكه برق نیز برقرار شود. شورا برای حفاری و كابل كشی های زمینی باید به برق منطقه ای مجوز دهد. پس همین جا درخواست می كنم كه در یك بازه ۱۰ ساله به ما فرصت داده شود تا توسعه زیرساخت ها و نوسازی شبكه را محقق نماییم.
منبع:

1398/07/28
16:46:44
5.0 / 5
4592
تگهای خبر: توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لباس نو