در جلسه متقاضیان استیضاح با وزیر نیرو مطرح شد

احمدی لاشكی: وزیر نیرو با انتقال آب خزر مخالفت كند استیضاح نمی گردد

احمدی لاشكی: وزیر نیرو با انتقال آب خزر مخالفت كند استیضاح نمی گردد

به گزارش لباس نو نماینده نوشهر اظهار داشت كه وزیر نیرو در جلسه با متقاضیان استیضاحش به صورت تلویحی در مورد مبحث انتقال آب از دریای خزر به فلات مركزی اعلام نظر كرد.


قاسم احمدی لاشكی در گفتگو با ایسنا در توضیح جلسه استیضاح كنندگان وزیر نیرو اظهار داشت: پس از طرح استیضاح وزیر نیرو در محورهای مختلف و مشخصا مبحث انتقال آب دریای خزر به فلات مركزی رئیس مجلس آقای وكیلی را از هیات رئیسه مسئول برگزاری نشستی با حضور متقاضیان استیضاح، وزیر نیرو، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، استانداران استانهای مازندران، گیلان و گلستان و روسای مجامع نمایندگی نمایندگان این سه استان كرد. این جلسه روز گذشته برگزار گردید كه بنده بعنوان نماینده استیضاح كنندگان در این نشست حضور داشتم؛ البته از بین استانداران فقط استاندار مازندران در این نشست حاضر بود.
وی توضیح داد: طبق مباحث مطرح شده رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در نامه ای اعلام نموده كه مجوز انتقال آب دریای خزر به فلات مركزی داده شود تا ظرف یك ماه پس از آن ارزیابی زیست محیطی صورت گیرد. ما این كار را غلط می دانیم چون اول باید ارزیابی و نظر كارشناسی صورت گیرد و بعد در صورت وجود ادله كافی مجوز زیست محیطی صادر شود؛ وقتی چنین ارزیابی صورت نگرفته اساسا صدور مجوز هم معنایی ندارد.
احمدی لاشكی با این ادعا كه دست های دیگری در انتقال آب دریای خزر به فلات مركزی مطرح است و این كار مبنای علمی و كارشناسی ندارد اظهار داشت: ما فكر می نماییم كه به علت فشار رئیس جمهور می خواهند این پروژه را انجام دهند كه وزیر نیرو و سازمان محیط زیست موافق آن نیستند و بنابراین مدام توپ را در زمین یكدیگر می اندازند؛ حال این كه نتیجه نهایی این كار تخریب محیط زیست و صدمه به اقتصاد و حوزه های امنیتی و اجتماعی است.
نماینده نوشهر در توضیح نتیجه این جلسه اظهار داشت: آقای وزیر اعلام نمود كه باید سازمان محیط زیست نظر كارشناسی خویش را درباره موافقت یا مخالفت با اجرای این پروژه و یا موافقت مشروط اعلام نماید كه ما معتقدیم موافقت مشروط قابل قبول نیست یا محیط زیست این كار را درست می داند و یا اینكه آنرا سبب صدمه زدن به محیط زیست اعلام می كند.
وی ادامه داد: وزیر در این نشست اعلام نمود هنوز سازمان محیط زیست نامه ارزیابی زیست محیطی برای انتقال آب از دریای خزر به فلات مركزی را عرضه نكرده است؛ ایشان در لفافه تاكید داشت كه این پروژه قابلیت اجرایی ندارد. ما از وزیر خواستیم این مورد را به صورت مكتوب اعلام نماید كه در این صورت استیضاح كنندگان منصرف می شوند. در غیر این صورت ما در روز ۱۲ آبان یعنی اولین نشست پس از تعطیلات مجلس استیضاح را دنبال كرده و از هیات رئیسه می خواهیم طبق آئین نامه و سوگندشان آنرا اعلام وصول كنند.
احمدی لاشكی در انتها اظهار داشت: تاكید ما این است كه باید كارشناسان غیر دولتی درباره ی پروژه انتقال آب دریای خزر به فلات مركزی نظر دهند. اگر آنها و ان جی اوها این كار را كارشناسی بدانند ما این كار را قبول می نماییم. در غیر این صورت آنرا قابل قبول نمی دانیم.1398/08/01
17:09:22
5.0 / 5
4731
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لباس نو