بهبود رتبه ایران در شاخص سهولت كسب و كار

بهبود رتبه ایران در شاخص سهولت كسب و كار

لباس نو: رتبه ایران در شاخص جهانی سهولت كسب وكار در مقایسه با سال قبل یك رتبه افزایش پیدا كرد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، بانك جهانی امسال نیز به رتبه بندی ۱۹۰ كشور جهان برمبنای درجه سهولت انجام كسب و كار پرداخت. شاخص انجام كسب وكار بانك جهانی شامل ۱۰ زیرشاخص شروع كسب و كار، ستاندن مجوز ساخت، دسترسی به برق، ثبت مالكیت، ستاندن اعتبارات، پشتیبانی از سهامداران خرد، سهولت پرداخت مالیات، تجارت فرامرزی، سهولت اجرای قراردادها، ورشكستگی و پرداخت بدهی است.
ایران در رتبه بندی امسال بالاتر از كشورهایی همچون اكوادور و نیجریه و پایین تر از كشورهایی همچون آرژانتین و برزیل در رتبه ۱۲۷ قرار گرفته است كه این رتبه در مقایسه با رتبه كشورمان در سال گذشته، یك رتبه بهبود یافته است.

برترین كشورها در رتبه بندی امسال
نیوزلند موفق شد امسال صدرنشین رتبه بندی كشورهای جهان باشد. بعد از این كشور نیز نام دو كشور آسیایی دیگر سنگاپور و هنگ كنگ به چشم می خورد. دانمارك، كره جنوبی، آمریكا، گرجستان، انگلیس، نروژ و سوئد به ترتیب در رده های بعدی امسال ایستاده اند.

بدترین كشورها در رتبه بندی امسال
سومالی با ایستادن در رده صد و نودم بدترین كشور از نظر عملكرد در رتبه بندی امسال بوده است. اریتره، ونزوئلا، یمن، لیبی، سودان جنوبی، جمهوری آفریقای مركزی، كنگو، چاد و جزایر تیمور نیز در رده های بعدی انتهایی لیست قرار گرفته اند.

رتبه دیگر كشورها
به جز رتبه شگفت آور گرجستان و حضور در جمع ۱۰ كشور برتر، بعضی از كشورهای دیگر نیز موفق شده اند با جهش زیاد نسبت به سال قبل خودرا فراتر از كشورهای توسعه یافته مطرح كنند. در رتبه بندی امسال مالزی در رده دوازدهم بالاتر از استرالیا ( چهاردهم)، امارات ( شانزدهم) و فنلاند ( بیستم) قرار گرفته است. آلمان در رده بیست و دوم و كانادا در رده بیست و سوم ایستاده اند و روسیه با تصاحب جایگاه بیست و هشتمی، بالاتر از ژاپن ( بیست و نهم)، چین ( سی و یكم)، فرانسه ( سی و دوم)، تركیه ( سی و سوم) و سوئیس ( سی و ششم) ایستاده است.
منبع:

1398/08/03
14:26:29
5.0 / 5
4500
تگهای خبر: توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لباس نو