نفت به توافق آمریكا دل بست

نفت به توافق آمریكا دل بست

به گزارش لباس نو قیمت نفت روز جمعه تحت تأثیر خوشبینی به توافق تجاری آمریكا و چین، كاهش ذخایر نفت آمریكا و اقدام احتمالی اوپك برای كاهش بیشتر تولید، به سطح بالاتری صعود كرد و بزرگترین رشد هفتگی بیشتر از یك ماه اخیر را به ثبت رساند.به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، بهای معاملاتی آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریكا با ۴۳ سنت یا ۰.۸ درصد افزایش، در ۵۶ دلار و ۶۶ سنت در هر بشكه بسته شد و بیشتر از پنج درصد رشد هفتگی نشان داد.

بهای معاملات آتی نفت برنت با ۳۵ سنت یا ۰.۶ درصد افزایش، در ۶۲ دلار و دو سنت در هر بشكه بسته شد و برای كل هفته بیشتر از چهار درصد افزایش نشان داد كه بزرگترین رشد هفتگی قیمت از هفته منتهی به ۲۰ سپتامبر بود.

نفت از نشانه های پیشرفت مذاكرات برای حل مناقشات تجاری آمریكا و چین كه روی تقاضا برای نفت تأثیر منفی گذاشته است، پشتیبانی شد. مقامات واشنگتن روز جمعه اعلام كردند كه آمریكا و چین بعد از ماه ها جنگ تعرفه ای، به نهایی كردن فاز اول توافق نزدیك شده اند.

جان كیلداف، یكی از شركای شركت "اگین كپیتال" در اینباره اظهار داشت: بعضی از سیگنالهایی كه از مذاكرات آمریكا و چین ارسال می شود، مثبت بوده و به صعود بازارهای سهام و به نوبه خود تقویت قیمت های نفت كمك كرده است.

ارزش معاملات بازار سهام وال استریت كه معمولا قیمت های نفت آنرا دنبال می كنند، بعد از اظهارات اخیر مقامات واشنگتن به ركورد بالایی صعود كرد.

عملكرد هفتگی نفت از كاهش غیرمنتظره ذخایر نفت آمریكا كه در هفته منتهی به ۱۸ اكتبر حدود ۱.۷ میلیون بشكه كاهش داشت، حمایت شد. بر اساس گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریكا، كاهش هفتگی ذخایر نفت به دنبال افزایش فعالیت پالایشگاه ها و كاهش واردات نفت روی داد. با این وجود نگرانیها نسبت به چشم انداز اقتصاد جهانی همچنان روند رشد قیمتها را محدود نگه داشته است.

اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز اعلام كردند كه احتمال كاهش بیشتر رشد اقتصاد جهانی بیشتر از بهبود آن وجود دارد حتی علیرغم این كه بانك های مركزی گوناگونی در سراسر جهان به تسهیل سیاست پولی خود مبادرت كرده اند.

عامل دیگری كه هفته گذشته از رشد قیمتهای نفت حمایت كرد، اظهارات مقامات اوپك بود كه اعلام نمودند تمدید محدودیت عرضه برای جبران دورنمای تقاضای ضعیف در سال ۲۰۲۰ یكی از گزینه های مورد بررسی است. منابع آگاه در اوپك اعلام نمودند این گروه با وجود پایبندی همه اعضا به پیمان فعلی، در نشست رسمی دسامبر خود كاهش بیشتر تولید را مورد بررسی قرار خواهد داد. با این وجود الكساندر نواك، وزیر انرژی روسیه روز چهارشنبه اظهار نمود كه هیچ تقاضای رسمی برای تغییر پیمان فعلی محدودیت عرضه وجود نداشته است.

اوپك، روسیه و سایر تولیدكنندگان غیراوپك در قالب گروهی معروف به اوپك پلاس با هدف تقویت بازار، از آغاز ژانویه امسال توافقی را برای محدودیت عرضه به میزان ۱.۲ میلیون بشكه در روز به اجرا گذاشتند. این توافق مقرر است تا مارس سال ۲۰۲۰ اجرا شود و این تولیدكنندگان در دیدار رسمی كه روزهای پنجم و ششم دسامبر برگزار می شود، به بررسی سیاست تولید خود خواهند پرداخت.

بر اساس گزارش رویترز، همینطور گزارش شركت خدمات انرژی بیكرهیوز نشان داد شركتهای انرژی در آمریكا شمار دكلهای حفاری نفت را در هفته گذشته ۱۷ حلقه كاهش دادند و به ۶۹۶ حلقه رساندند. شمار دكلهای حفاری به پایینترین ركورد در ۱۱ ماه اخیر سقوط كرده و برای اولین بار از آوریل سال ۲۰۱۷ به پایین ۷۰۰ حلقه رسیده است. شمار دكلهای حفاری معیاری برای ارزیابی تولید آینده آمریكا است.
1398/08/04
13:49:56
5.0 / 5
4813
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خدمات , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لباس نو