توسط محققان پارك فناوری دانشگاه آزاد صورت گرفت

طراحی اپلیكیشنی برای بازدید مجازی از ملك

طراحی اپلیكیشنی برای بازدید مجازی از ملك

به گزارش لباس نو یكی از شركت های دانش بنیان مستقر در پارك علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی موفق به طراحی اپلیكیشنی شده است كه مالكین منازل یا مشاوران املاك می توانند با استفاده از آن، از راه گوشی تلفن همراه به صورت ۳۶۰ درجه از ملك مورد نظر خود تور مجازی ۳۶۰ تهیه كنند.


محمد احمدی، مدیر این شركت دانش بنیان در گفتگو با ایسنا در اینباره توضیح داد: مشاوران املاك می توانند به وسیله این اپلیكیشن مسكن مجازی، تصاویر ۳۶۰ درجه املاك خویش را در پلت فرم های انتشار مجانی انواع آگهی و نیازمندی خریدوفروش كالا و ملك به اشتراك گذارند. بدین ترتیب مشتریان می توانند به جای بازدید حضوری از املاك، بازدید مجازی داشته باشند.
وی در پاسخ به اینكه محصول فوق مشابه خارجی دارد یا خیر، توضیح داد: در این عرصه با یك الی دو شركت خارجی رقابت داریم كه یكی از آنها شركت Matterport آمریكایی است كه ما را در فهرست تحریم های خود به لحاظ عرضه خدمات قرار داده است.
مدیر این شركت دانش بنیان با اشاره به اینكه شركت آلمانی Immoviewer، شركت دیگری است كه با آن هم رقابت داریم، اظهار نمود: در نمونه آمریكایی این نوع محصول از سخت افزار یا دوربین هایی استفاده شده كه حدود چهار هزار دلار قیمت دارند. این در شرایطی است كه روش ابتكاری و محصول ما ضمن تأمین كیفیت مشابه، به لحاظ قیمت كاملاً اقتصادی می باشد و متناسب با اقلیم ایران و كشورهای همسایه طراحی شده است.
احمدی افزود: در طراحی این اپلیكیشن، به این سمت روی آوردیم كه بتوان ساخت و بازدید تور سه بعدی املاك را از راه تلفن همراه و اصطلاحاً به صورت No gadget فراهم نمود كه این خصوصیت سبب شده محصول قابلیت "انتشار" و "همگانی شدن" را داشته باشد.
وی با اشاره به اینكه نمونه آلمانی اپلیكیشن مسكن مجازی به نمونه ایرانی بیشتر شباهت دارد، تصریح كرد: محصول ایرانی را با یك پنجم قیمت محصول آلمانی و یك بیستم محصول آمریكایی عرضه می نماییم و از این جهت سبب شده خاصیت رقابت پذیری و قابلیت صادرات داشته باشد.


مدیر شركت دانش بنیان مستقر در پارك علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان كرد: از كشور تركیه و حتی كشورهای حاشیه خلیج فارس درخواست صادرات محصول را داشته ایم و در حال مشغول انجام امور مربوط به باز كردن حساب و ثبت شركت در خارج از ایران هستیم.
احمدی افزود: شركت Matterport سال ها سابقه همكاری با بزرگ ترین شركت فایلینگ ملكی دنیا نظیر Zillow را دارد و در ۸۲ كشور نمایندگی دارد. این در شرایطی است كه شركت آلمانی Immoviewer در ۱۴ كشور نمایندگی دارد.
وی تصریح كرد: تلفن های همراه مجهز به "ژیروسكوپ" می توانند به این اپلیكیشن مجهز شوند. تقریباً گوشیهایی كه از سال ۲۰۱۴ به بعد تولید شده اند و گوشیهای اَپل از مدل S5 به بالا دارای ژیروسكوپ هستند.
مدیر این شركت دانش بنیان خاطرنشان كرد: این محصول برای تولید و افزودن تصاویر ۳۶۰ به تور ملك از سه روش "تولید به وسیله انجین خود اپلیكشن"، "دوربین های ۳۶۰ درجه" و "تصاویر موجود در گالری گوشی" استفاده می نماید. از آنجائیكه برای تولید تصاویر سیلندری ۳۶۰ توسط اپلیكیشن احتیاج به ژیروسكوپ گوشی است، بنابراین برای گوشیهای ارزان یا قدیمی كه مجهز به این حسگر نیستند، دوربین ارزانی با قیمت حدود ۵۰ دلار در نظر گرفته شده است.
احمدی اضافه كرد: همینطور برای تسهیل در استفاده از این اپلیكیشن، یك لنز چشم ماهی circular طراحی شده و مورد استفاده قرار گرفته است كه قیمتی معادل ۲۵۰ هزار تومان دارد؛ از راه آن هم می توان به وسیله اپلیكیشن تصاویر ۳۶۰*۳۶۰ تولید كرد.
وی ادامه داد: با عنایت به این كه انجین تولید شده كاملاً بومی و با دانش فنی داخلی طراحی و تولید شده است، در نتیجه از آن می توان در حوزه های دیگر نظیر سه بعدی سازی خودرو هم استفاده نمود. در این راستا محصول دیگر شركت كه رونمایی قطعی از آن صورت نگرفته و برای رونمایی از آن در حال مذاكره با مجموعه های دیگر هستیم، به فروش خودرو اختصاص دارد؛ افرادی كه صاحب نمایشگاه خودرو هستند، می توانند با استفاده از این اپلیكیشن، نمای ۳۶۰ درجه خودرو را بر روی سایت های فایلینگ خودرو به اشتراك گذارند و برای مشتریان احتمالی این امكان را فراهم نمایند كه از تمام زوایای بیرونی و داخلی خودرو بازدید داشته باشند.
مدیر این شركت دانش بنیان خاطرنشان كرد: محصول فعلی نمایش سه بعدی خودرو، بهینه شده محصولی است كه مشابه آن در دنیا وجود دارد؛ اما بر مبنای نیاز داخل بازطراحی شده است و در فاز توسعه خصوصیت های منحصر به فردی به آن اضافه خواهد شد. مشتری اصلی ما برای این محصول، یكی از پلت فرم های انتشار مجانی انواع آگهی و نیازمندی خریدوفروش كالاهای نو و دست دوم است.1398/08/08
09:22:41
5.0 / 5
4601
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لباس نو