كریدور غرب، یكی از كریدورهای نمونه كشور

كریدور غرب، یكی از كریدورهای نمونه كشور

به گزارش لباس نو ایسنا/لرستان معاون شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: كریدور غرب، یكی از كریدورهای نمونه كشور است.


محمدرضا كدخدازاده در حاشیه جلسه اقتصاد مقاومتی استان در جمع خبرنگاران اظهار نمود: كریدور غرب، یكی از كریدورهای نمونه كشور محسوب می شود؛ الان دو كریدور در كشور تعریف كردیم كه یكی كریدور غرب است كه از مرز بازرگان تا بندر امام ادامه دارد و پنج استان را در برمی گیرد، به خاطر همین هیئت دولت و سازمان برنامه و بودجه از موارد و ظرفیت هایی كه در قانون پیش بینی شده همچون بحث سرمایه گذاری، در این محور استفاده می نماید.
وی اظهار داشت: در آخرین جلساتی كه با سازمان برنامه و بودجه داشتیم حدود ۶۰۰ میلیارد تومان را بعنوان تسهیلات در اختیار این كریدور گذاشتند تا سرمایه گذارانی كه می خواهند در این خصوص سرمایه گذاری كنند اگر وام و تسهیلاتی از بانك ها می گیرند از آن بعنوان استهلاك سود تسهیلات خود استفاده كنند.
معاون شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی افزود: همین طور پكیج و بسته ای را آماده كردیم كه هر سرمایه گذاری در این پنج استان و این كریدور سرمایه گذاری كند و با استانداری ها نیز هماهنگ كردیم ظرفیت هایی كشاورزی و صنعتی كه در این استان ها وجود دارد را در اختیار سرمایه گذاران مذكور قرار دهند.
وی افزود: چنانچه این مهم محقق شود این كریدور قابلیت دارد كه ظرف دو تا سه سال آینده به صورت كامل به بهره برداری برسد و مردم از آن استفاده كنند.
كدخدا زاده با اشاره به محور آزادراه خرم آباد - پل زال(لرستان) تا نجف، بیان كرد: وزارت موارد مختلفی را در حال بررسی دارد كه این مطالعات در حد فاز صفر و توجیهی شروع شدند و امیدواریم این پروژه روند اجرایی پیدا كند تا بتوانیم سرمایه گذارانی در این زمینه پیدا نماییم كه مركز كشور را به سمت عراق و عتبات عالیات كه هم در سوژه اقتصادی و هم زیارتی داشته متصل سازد.
معاون شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی اظهار نمود: یكی از آزادراه هایی به شدت روی آن اهتمام دارند آزادراه خرم آباد- اراك است كه قسمت خرم آباد تا بروجرد این پروژه، اگر شرایط آب و هوایی اجازه دهد امسال به بهره برداری برسد اما چون صلاح نیست كارهای عمرانی در حد روسازی در این زمان بارندگی صورت گیرد ممكنست حداكثر تا بهار و تابستان سال آینده به بهره برداری برسد.
منبع:

1398/08/23
10:00:28
5.0 / 5
5081
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لباس نو