جزئیات 27 میلیون شاغل و بیكار ایرانی

جزئیات 27 میلیون شاغل و بیكار ایرانی

لباس نو: گرچه در میان جمعیت 27 میلیونی فعال ایران، نرخ بیكاری نسبت به پائیز سال قبل 1.2 درصد كاهش دارد ولی در مقایسه با تابستان امسال حدود 0.1 درصد رشد دارد، در عین حال كه در این فاصله بیشتر از 300 هزار نفر از تعداد شاغلان كاسته شده است.



به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، تازه ترین گزارش مركز آمار نشان داد كه از حدود ۶۱.۷ میلیون نفر جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر، حدود ۲۷.۳ میلیون نفر فعال و ۳۴.۴ میلیون نفر غیر فعال می باشند. این در حالیست كه بررسی وضعیت اشتغال از فاصله پاییز سال قبل تا سال جاری و همین طور در مقایسه با تابستان امسال نشان میدهد كه گرچه كاهش نرخ بیكاری در فاصله یكساله كاهش داشته، اما در فاصله یك فصل افزایش دارد.

در بین جمعیت فعال نرخ بیكاری در پاییز امسال به ۱۰.۶ درصد رسیده است كه این نرخ در مقایسه با پاییز سال قبل (۱۱.۸ دصد) ۱.۲ درصد كاهش دارد ولی در قیاس با تابستان امسال كه ۱۰.۵ درصد گزارش شده بود حاكی از افزایش ۰.۱ درصدی جمعیت بیكار ایران است.

كاهش شاغلان نسبت به تابستان

طبق گزارش پاییز، از جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر فعال حدود ۲۴ میلیون و ۴۴۶ هزار و ۹۴ نفر شاغل هستند كه این تعداد شاغل در مقایسه با پاییز سال قبل ۴۷۲ هزار نفر افزایش دارد، اما نسبت به تابستان حدود ۳۰۴ هزار و ۷۹۰ نفر كاهش پیدا كرده است.

در رابطه با جمعیت بیكار نیز در پاییز دو میلیون و ۸۹۲ هزار و ۷۲۶ نفر بیكار بوده اند كه این تعداد در مقایسه با پاییز سال قبل كه بیشتر از سه میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بیكار در كشور وجود داشت كاهش ۳۲۴ هزار نفری دارد در عین حال كه نسبت به تابستان امسال حدود ۱۵۷۲ نفر كاهش یافته است.

زنان شاغل كم شدند

اما وضعیت اشتغال بین زنان و مردان نیز در تابستان امسال نشان میدهد كه از جمعیت ۲۴ میلیون و ۴۴۶ هزار نفری شاغل حدود ۱۹ میلیون و ۹۷۸ هزار نفر مرد و چهار میلیون و ۴۶۷ هزار نفر زن بودند كه جمعیت شاغل مردها ۴۷۶ هزار نفر افزایش یافته و از تعداد زنان شاغل ۴۵۰۰ نفر كم شده است.

در بین جمعیت حدود دو میلیون و ۸۹۲ هزار نفری بیكار نیز ۹۳۶ هزار نفر زنان بیكار هستند كه تعداد آنها در مقایسه با پاییز پارینه حدود ۵۰۰ هزار نفر كاهش داشته و یك میلیون و ۹۵۶ هزار نفر مرد هستند كه ۲۷۳ هزار نفر از جمعیت بیكار آنها كاسته شده است.





منبع:

1398/10/15
18:58:16
5.0 / 5
5082
تگهای خبر: اشتغال , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس نو