دو روش پرداخت قیمت زمین مسكن ملی

دو روش پرداخت قیمت زمین مسكن ملی

لباس نو: بهای زمین واحدهای طرح اقدام ملی مسكن یا به صورت اجاره 99 ساله بر اساس یك سوم قیمت ساخت محاسبه می شود یا به صورت اقساط 10 ساله از متقاضیان دریافت خواهد شد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، بر خلاف آنچه تصور می شود قیمت زمین های مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن رایگان نیست. در چارچوب مسکن مهر نرخ زمین یا به صورت اجاره ۹۹ ساله با دریافت مبالغ اندکی اجاره سالیانه از متقاضیان دریافت یا به شکل فروش عرصه به صورت قطعی و ارائه سند مالکیت به متقاضیان واگذار می شود. در طرح اقدام ملی مسکن نیز تقریباً مشابه آنچه در مسکن مهر صورت گرفته عمل خواهد شد.
برمبنای اعلام علی نبیان، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، رقم زمین های ۹۹ ساله بدین سبک به مردم تحویل می شود که زمین یک سوم قیمت ساخت را به خود اختصاص دهد. در این شکل، زمین ها ۹۹ ساله می شوند.
نبیان راهکار دیگر را فروش اقساطی برشمرد و توضیح داد: قبل تر، بخشنامه دولت برای فروش اقساطی پنج ساله بود که با تصویب در دولت، بازه زمانی فروش اقساطی از پنج سال به ۱۰ سال افزایش پیدا کرد. بدین معنا منابع مالی و اقساط زمین در مدت زمان ۱۰ ساله می تواند پرداخت گردد که کمک مناسبی برای مردم در طرح اقدام ملی مسکن و رفع دغدغه های قیمت زمین است.
وی اظهار نمود: برمبنای طرح اقدام ملی مسکن، راه اندازی ۴۰۰ هزار واحد مسکن ملی در دستور کار قرار گرفته که ۲۰۰ هزار واحد آن در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد آن توسط بنیاد مسکن در شهرهای کوچک و ۱۰۰ هزار واحد آن توسط شرکت بازآفرینی شهری در بافت های فرسوده راه اندازی می شود که زمین بخش عمده ای از آنها توسط سازمان ملی زمین ومسکن تامین شده است.
به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، طرح اقدام ملی تولید و عرضه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، شهریور ۱۳۹۸ با حضور رئیس جمهور شروع شد. البته در بعضی از مناطق از اختتام سال ۱۳۹۷ کلید خورده بود. در چارچوب این طرح تا نیمه اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ برای ۳۰۰ هزار واحد تامین زمین شده و ۲۳۰ هزار واحد مراحل اجرایی را طی می کند. پیش تر محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی اعلام نموده بود نخستین واحدهای مسکن ملی در بعضی مناطق کشور، مردادماه امسال تحویل می شود. اما هنوز این اقدام انجام نشده است. در این خصوص روز ۲۵ شهریور ماه محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی به ایسنا اظهار داشت که در حال جمع بندی برای افتتاح نخستین واحدهای طرح اقدام ملی مسکن هستیم. گفته می شود در شهر جدید پرند حدود ۲۰۰۰ واحد مسکن ملی آماده واگذاری است.
منبع:

1399/06/26
11:45:05
5.0 / 5
2307
تگهای خبر: تولید , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لباس نو