پوند در بالاترین سطح ۱۱ هفته اخیر

پوند در بالاترین سطح ۱۱ هفته اخیر

لباس نو: سپس انتشار اخباری از حمایت ایرلند شمالی از طرح دولت انگلیس درباره بریگزیت، ارزش پوند در مقابل همتایانش شاهد صعود محسوسی بود.


به گزارش لباس نو به نقل از رویترز، پوند در آخرین روز از مبادلات هفتگی با حركت به سمت محدوده روانی بالای ۱.۳ دلاری، سودآوری ۱.۸ درصدی را نصیب سرمایه گذاران خود كرد. این صعود سپس آن تقویت شد كه نشریه انگلیسی سان در گزارشی نوشت حزب دموكراتیك ایرلند شمالی به صورت مخفیانه تصمیم گرفته است از طرح دولت ترزا می درباره بریگزیت در رای گیری هفته آینده مجلس انگلیس حمایت كند.
ارزش پوند در مبادلات امروز با ۰.۴ درصد افزایش در مقابل دلار به ۱.۳۱۱۴ دلار رسید كه از نوامبر سال قبل بی سابقه بوده است. در مقابل یورو باز هر پوند به ۱.۱۵۷۷ یورو رسید. در مقابل دلار استرالیا پوند با ۰.۲۵ درصد افزایش به ازای ۱.۸۴۷۸ دلار مبادله شد.
میشایل مك كارتی، استراتژیست بازار در موسسه سی ام سی اظهار داشت: اگر گزارش سان درست باشد، انتظار رسیدن هر پوند به رقم ۱.۳۲ دلار را باز دارم. رسیدن به سطح تكنیكال ۱.۳۸ دلاری باز امكان دارد.
پوند تنها ارزی نبود كه در مقابل دلار دست به پیشروی زد؛ هر یورو با ۰.۱ درصد افزایش در مقایسه با روز قبل به ۱.۱۳۲۱ دلار رسید. بانك مركزی اروپا در نشست این هفته خود تصمیم گرفت نرخ بهره را دست نخورده باقی گذارد و پیش بینی خودرا از رشد اقتصادی منطقه یورو در كوتاه مدت كم كرد.
شاخص دلار كه نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای مهم جهانی را می سنجد، با ۰.۱۹ درصد كاهش به ۹۶.۴۱ واحد رسید. به نظر می آید با كاهش رشد اقتصادی آمریكا و دیگر كشورهای جهان و سیاست خنثی بانك مركزی آمریكا، دلار سال سختی را پیش رو داشته باشد. با این وجود هر دلار با ۰.۱۶ درصد افزایش به ازای ۱۰۹.۸ ین مبادله شد.1397/11/05
19:52:37
5.0 / 5
4782
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لباس نو