بررسی تقاضای تفحص از نحوه اختصاص یک میلیارد یورو مقابله با کرونا در کمیسیون برنامه

بررسی تقاضای تفحص از نحوه اختصاص یک میلیارد یورو مقابله با کرونا در کمیسیون برنامه

لباس نو: سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه اختصاص یک میلیارد یورو جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا در جلسه امروز این کمیسیون آگاهی داد.


محمدمهدی مفتح در گفت و گو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون برنامه و بودجه اظهار داشت: در این نشست درخواست تعدادی از نمایندگان جهت انجام تحقیق و تفحص و اعمال ماده ۲۳۴ درباره اختصاص یک میلیارد یورو برای مقابله با شیوع ویروس کرونا مورد بررسی قرار گرفت.
وی توضیح داد: سوال درخواست کنندگان این بود که میزان ارز چه قدر بوده و دقیقا چه میزان تخصیص یافته است که در این زمینه دیوان محاسبات گزارشی ارائه نمود. در نهایت قرار شد با متقاضیان تحقیق و تفحص صحبت شود تا در صورت اقناع آنها از گزارش دیوان محاسبات موضوع درخواست تحقیق و تفحص خاتمه پیدا کند، در غیراینصورت آنها سوال و درخواست خودرا شفاف تر بیان کنند.
وی با اشاره به حضور غلامرضا ملابیگی و سیدمحمد هادی راجی کاندیداهای حقوقدان شورای نگهبان در این نشست اظهار داشت که آنها برنامه های خودرا تشریح کردند.
سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات همین طور اظهار داشت که در ادامه نشست مسئولانی از شرکت ملی گاز و بنیاد مسکن حضور یافته تا ابهام میان دو دستگاه درباب آسفالت روستاها پس از گازکشی حل شود. طبق ضوابط شرکت ملی گاز پس از حفاری روستاها برای لوله کشی باید هزینه آسفالت آنرا هم تامین و هزینه آنرا به بنیاد مسکن ارائه کند.
وی اشاره کرد: توضیحات بنیاد مسکن این بود که پول قابل دسترسی بابت این مساله از طرف شرکت ملی گاز به آنها پرداخت نشده اما مسئولان شرکت ملی گاز اعلام کردند، طبق لیستی پول آسفالت را به بنیاد مسکن در استانها پرداخت کرده اند. پس از بحث و بررسی مقرر شد، با بررسی های بیشتر مشخص شود مبالغ پرداخت شده به میزان خسارت وارده بر اثر حفاری ها هست یا خیر، تا خیابان های روستایی به خوبی آسفالت شوند.




منبع:

1400/08/11
22:56:36
5.0 / 5
941
تگهای خبر: هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لباس نو