گوشت چرخکرده یا پنبه رنگ شده؟

گوشت چرخکرده یا پنبه رنگ شده؟

لباس نو: مدتی پیش ویدیویی در فضای مجازی منتشر گردید که در آن نشان می داد گوشت چرخکرده بسته بندی شده یکی از شرکتها پس از شسته شدن زیر آب به رنگ سفید و بافت پنبه ای درآمده است. موضوعی که نگرانی این شهروند را در پی داشت که آیا چیز دیگری غیر از گوشت در این بسته ها عرضه می شود. پرسشی که دبیر انجمن صنعت بسته بندی گوشت کشور به آن پاسخ داد.مسعود رسولی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: اداره دامپزشکی گوشت چرخکرده شرکتی را که در فیلم نشان داده شده از فروشگاه جمع آوری و آزمایش کرد و مشخص شد که این محصولات هیچ مشکلی ندارند.

وی افزود: بافت گوشت چربی، پروتئین و رنگدانه قرمز است. وقتی گوشت شسته می شود این رنگدانه بین آن خارج می شود و بافت پروتیئینی و چربی سفید رنگ باقی می ماند. این آزمایش را با هرگوشت چرخکرده انجام بدهید به همین صورت خواهد شد.

دبیر انجمن صنعت بسته بندی گوشت و مواد پروتئینی کشور با اشاره به اینکه هر گوشتی را زیر آب بگیرید کم کم رنگ آن سفید می شود، اضافه کرد: مدتی پیش این صحبت ها در مورد تن ماهی هم مطرح بود.

وی اشاره کرد: این فرد باید به مراجع رسیدگی یعنی سازمان دامپزشکی یا سازمان حمایت مراجعه و شکایت می کرد و آنها نیز رسیدگی می کردند. یا می توانست گوشت مورد نظر را آزمایش کند و اگر چیزی غیر از گوشت بود حتما مسئولیت آنرا برعهده می گرفتیم.

رسولی با اشاره به این که نباید سریعا چیزی را قضاوت کرد، اظهار داشت: شرکتی که دراین فیلم نامش پخش گردید ۱۵۰۰ نفر پرسنل مستقیم دارد و این اقدام لطمه زیادی به آنها وارد کرده است. لازم به ذکر است که شرکت به این بزرگی هیچ زمان با آبروی خود بازی نمی کند.

منبع:

1400/09/17
00:46:52
5.0 / 5
313
تگهای خبر: صنعت , فروش , فروشگاه , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لباس نو