در پی ادعاها مطرح شد:

توضیح سازمان برنامه و بودجه درباره کاهش بودجه دستگاههای فرهنگی

توضیح سازمان برنامه و بودجه درباره کاهش بودجه دستگاههای فرهنگی

سازمان برنامه و بودجه با اشاره به کاهش حدود۹درصدی بودجه دستگاه های فرهنگی همچون سازمان تبلیغات اسلامی، تصریح کرد که بودجه اعلامی شامل ۲۱ دستگاه اجرائی زیر مجموعه این سازمان نیز می شود.


به گزارش لباس نو به نقل از مهر، در اطلاعیه سازمان برنامه و بودجه آمده است: پیرو اطلاعیه قبلی سازمان برنامه و بودجه درباره برداشت اشتباه رسانه ها در مقایسه ردیف بودجه دستگاههای اجرایی در لایحه بودجه ۱۴۰۱ با سالهای قبل، با توجه اصرار برخی رسانه ها در تکرار این اشتباه و ارقام منتشره در فضای مجازی درباره رشد عجیب بودجه دستگاههای فرهنگی، تعداد دستگاه اجرایی و ردیف زیر پوشش ۹ دستگاه اصلی بخش فرهنگ مندرج در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ شامل سازمان تبلیغات اسلامی با ۲۱ دستگاه اجرایی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با ۱۹ دستگاه اجرایی، شورایعالی انقلاب فرهنگی با ۸ دستگاه اجرایی، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با ۳ دستگاه اجرایی، وزارت ورزش و جوانان با ۳ دستگاه اجرایی، شورایعالی حوزه های علمیه با ۴ دستگاه اجرایی، شورای برنامه ریزی مدیریت حوزه های علمیه خراسان با یک دستگاه اجرایی، شورای سیاست گذاری حوزه های علمیه خواهران با یک دستگاه اجرایی و سازمان صداوسیما یک دستگاه اجرایی می باشد.

در ادامه این اطلاعیه می خوانیم: با عنایت به اعتبار ۹ دستگاه اصلی مندرج در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، مجموع بودجه این ۹ دستگاه در این لایحه ۱۹۸، ۱۷۶ میلیاردریال منظور شده است. این درحالی است که اعتبار متناظر با آن در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ با در نظر گرفتن اعتبارات تبصره ۱۴ به میزان ۲۱۷، ۲۵۴ میلیاردریال و بدون در نظر گرفتن اعتبارات تبصره ۱۴ برابر با ۱۸۸، ۲۵۴ میلیاردریال بوده و بنابراین با احتساب اعتبارات یارانه ۸، ۷۸ درصد کاهش داشته است. این کاهش از راه ساماندهی ردیف ها و مدیریت هزینه های غیرضرور صورت گرفته است.

۲۵، ۷۵۰ میلیاردریال اعتبار مبحث جز (۲) بند (ی) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور در جمع اعتبارات مصوب سال ۱۴۰۰ مصوب شده اما تا کنون دارای عملکردی برای پرداخت به دستگاههای اجرایی نبوده و در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ هم به علت حذف تبصره، از سر جمع اعتبارات دستگاههای اجرایی ذیربط حذف گردیده است. بر این اساس، ردیف بودجه سازمان تبلیغات اسلامی در لایحه بودجه ۱۴۰۱ برخلاف لوایح سالهای قبل، صرفا شامل اعتبارات این دستگاه نیست بلکه شامل اعتبارات ۲۱ دستگاه و ردیف زیر پوشش آن هم است.

1400/09/27
11:56:16
5.0 / 5
567
تگهای خبر: صنایع دستی , قانون , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لباس نو