ساز وکار مجلس برای پرداخت  بدهی سرمایه گذاران غیردولتی بخش برق

ساز وکار مجلس برای پرداخت  بدهی سرمایه گذاران غیردولتی بخش برق

لباس نو: نمایندگان مجلس شورای اسلامی دولت را مکلف کردند در لایحه بودجه سنواتی نسبت به تهاتر بدهی سرمایه گذاران غیردولتی بخش برق اقدام نماید.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی امروز مجلس، گزارش کمیسیون انرژی در مورد طرح توسعه و مانع زدایی از صنعت برق کشور را بررسی نموده و مواد ۱۰ و ۱۱ این طرح را به تصویب رساندند.
برمبنای ماده ۱۰ این طرح؛دولت بوسیله سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است در لوایح بودجه سنواتی مبادرت به تهاتر بدهی سرمایه گذاران غیر دولتی بخش برق که عدم ایفای تعهدات قانونی دولت (یا شرکت های دولتی)، برمبنای سقف مشخص شده در گزارش سازمان حسابرسی، منجر به معوق شدن اقساط تسهیلات ایشان شده است، برمبنای موافقت بالاترین مرجع تسهیلات دهنده شامل هیأت عامل، هیأت مدیره و هیأت امنا با بدهی دولت ظرف سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن قانون بودجه هر سال کند.
برمبنای ماده ۱۱ این طرح؛ وزارت نیرو مکلف است سالیانه لیست تجهیزات و ماشین آلات تولید برق مورد نیاز کشور برمبنای مجوزهای صادره که در داخل کشور تولید نمی شوند یا نیاز کشور را تامین نمی کنند را به کارگروه موضوع تبصره (۱) ماده (۱۶) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و پشتیبانی از کالای ایرانی مصوب ۱۵ /۲ /۱۳۹۸ اعلام و مجوز واردات آنها را مشابه ماشین آلات تولیدی گرفتن کند. وزارت نیرو مکلف است حمایت های لازم را برای بومی سازی این تجهیزات با بهره گیری از توان داخلی ظرف دو سال از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون انجام دهد.
منبع:

1401/02/10
12:31:57
5.0 / 5
254
تگهای خبر: توسعه , تولید , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لباس نو