رئیس كل سازمان امور مالیاتی كشور خبر داد؛

ثبت ۴۱۰۰ گزارش در سامانه سوت زنی

ثبت ۴۱۰۰ گزارش در سامانه سوت زنی

لباس نو: رئیس کل سازمان امور مالیاتی با اشاره به اینکه پس از طریق اندازی سامانه سوت زنی مالیاتی، بالغ بر 4100 گزارش در این سامانه ثبت شده است، اظهار داشت: رسیدگی به گزارش های سوت زنی، با جدیت در حال انجام می باشد.به گزارش لباس نو به نقل از سازمان امور مالیاتی، داوود منظور با بیان این مطلب که سوت زنی یک مسئولیت ملی و تعهد اجتماعی در مقابله با فرار مالیاتی است اضافه کرد: هر زمان در امور مختلف به مردم تکیه شود، نتایج بسیار مهم و ارزشمندی حاصل می شود و لازم است تا در دوره تحولی، گسترش حوزه های نظارتی و رسمی در کنار تعریف شیوه های جدید همکاری ها و تعاملات مردمی در اولویت قرار گیرد. چونکه این امر، زمینه کارآمدسازی حداکثری نظام مالیاتی و انجام تعهدات قانونی و شناسایی بخش های پنهان و خاکستری برای پاسخ عملی از طرف دولت به مطالبات عمومی را فراهم می سازد.
وی با تاکید بر این که در دوره تحولی نظام مالیاتی، استفاده بهینه از ظرفیت های مردمی جهت مقابله با فرار مالیاتی، فسادستیزی و برقراری عدالت اقتصادی در اولویت این سازمان است، گفت: پس از راه اندازی سامانه سوت زنی مالیاتی، بیش از ۴۱۰۰ گزارش در این سامانه، ثبت شده است که پروسه رسیدگی ها، در قالب قانون و مقررات در حال انجام می باشد.
وی بیشترین آمار گزارشات سوت زنی را مربوط به حوزه پزشکان عنوان نمود و اضافه کرد: از تعداد ۷۸۱ گزارش تخلف مربوط به حوزه پزشکی (اعم از پزشک، بیمارستان، درمانگاه و…)، که اغلب در حوزه عدم استفاده از کارتخوان بوده، بعد از گرفتن و تکمیل اطلاعات کافی، به ۱۶۶ نفر از متخلفین، پیامکی حاوی ضرورت قانونی نصب و استفاده از کارتخوان و نتایج قانونی عدم نصب و استفاده دستگاه پوز، ارسال شده است.
دکتر منظور اشاره کرد: تا حالا ۱۱۳ فقره گزارش با اهمیت در رابطه با فرار مالیاتی که نیازمند بازدیدهای میدانی بوده، استخراج و در ادامه ۳۰ فقره گزارش مهم به ادارات کل امور مالیاتی ارسال شده و ۸۰ فقره نیز بعد از بررسی اطلاعات، ارسال خواهد شد تا رسیدگی های لازم و قانونی صورت گیرد.
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، در ادامه به ۳ فقره از گزارشات سوت زنی مشکوک به دریافت رشوه نیز اشاره نمود و اظهار داشت: این موارد نیز به دادستانی انتظامی مالیاتی ارجاع شده تا پروسه بررسی قانونی صورت گیرد.
وی در ادامه از شهروندان خواست با مراجعه به درگاه ملی مالیات به آدرس intamedia.ir در قسمت ویژه «سوت زنی»، گزارش های خودرا ارسال کنند و از پاداش ویژه آنکه تا یک درصد مبلغ مالیات قطعی وصول شده خواهد بود، بهره مند شوند.

1401/04/06
12:33:04
5.0 / 5
240
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لباس نو