تدوین مدل توسعه سازگار با اقلیم کم آبی

تدوین مدل توسعه سازگار با اقلیم کم آبی

به گزارش لباس نو، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار داشت: یکی از مهم ترین اولویت های ما در سازمان برنامه و بودجه کمک رسانی و تحقق مطالبات و نیازهای استان ها است و برای توسعه ای استان فارس استفاده خواهد شد.به گزارش لباس نو به نقل از سازمان برنامه و بودجه کشور، نشست بررسی مسائل و الزامات توسعه استان فارس، با حضور «داوود منظور»، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، استاندار کردستان و معاونان وی، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، محمد جواد عسکری رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، معاونان و رؤسای امور سازمان برنامه و بودجه و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس برگزار گردید.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن اشاره به اهداف برگزاری نشست های هم اندیشی اظهار داشت: در جهت برنامه ریزی راهبردی برای توسعه و پیشرفت استان ها برگزاری این جلسات ضروریست و هفتمین جلسه این نشست ها به استان فارس اختصاص یافته است تا از نزدیک مشکلات و موانع توسعه و پیشرفت همه جانبه استان مورد واکاوی قرار بگیرد.
منظور با اشاره به اینکه استان ها خط مقدم خدمت رسانی به مردم هستند، خاطرنشان کرد: استاندارها سکاندار استان ها برای خدمت رسانی به مردم شریف و شناسایی و اولویت بندی پیشران های کلیدی برای توسعه استان ها هستند.
معاون رئیس جمهور افزود: یکی از مهم ترین اولویت های ما در سازمان برنامه و بودجه کمک رسانی و تحقق مطالبات و نیازهای استان ها است بنابراین از همه ظرفیت ها برای پیشبرد اهداف توسعه ای استان فارس استفاده خواهد شد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: با عنایت به بررسی های صورت گرفته در سازمان و اظهارات مسؤولان استان فارس، برنامه ریزی و سیاست گذاری در حوزه آب و مسائل زیست محیطی، انتقال آب از خلیج فارس، بخش صنعت، نظام آموزش و پرورش، ضرورت توجه به توریسم سلامت و سرمایه گذاری در قسمت پتروشیمی از مهم ترین اولویت های استان فارس است.
منظور تصریح کرد: با همفکری و همکاری معاونت ها و رؤسای امور و مسؤولان استان ها برای رفع مشکلات و موانع پیشرفت، مدل توسعه با رویکرد توسعه پایدار برای استان فارس عرضه شود تا در یک افق پنج ساله اولویت های توسعه استان مشخص شود.
معاون رئیس جمهور ضمن اشاره به این که پتانسیل بخش معدن مغفول مانده است، تصریح کرد: با عنایت به وجود تعداد زیاد معادن در کشور، کل مبلغی که دولت از بهره مالکانه می گیرد کمتر از ۳۰ همت است در حالیکه بخش معدن می تواند همچون صادرات نفت برای کشور درآمد زایی داشته باشد بنابراین برنامه مدون برای توسعه و نوسازی بخش معادن با همکاری وزارت صمت تدوین شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه در ادامه نشست هم اندیشی تصریح کرد: یک مدل توسعه سازگار با اقلیم کم آبی برای کشور باید تدوین شود چون که کمبود آب یکی از چالش های اساسی برای توسعه پایدار می باشد ازاین رو با شیوه های سنتی نمی توان کشور را توسعه داد.
در این نشست هم اندیشی، محمد هادی ایمانی استاندار فارس، با عرضه گزارش تشریحی در مورد مشکلات بخش صنعت، بخش کشاورزی، کم آبی، عملیاتی نشدن صنعت پتروشیمی در استان اظهار داشت: استان فارس توانایی ها و ظرفیتهای بسیاری زیادی دارد که با همکاری سازمان برنامه و بودجه با شناسایی اولویت ها، بسترهای لازم برای توسعه پایدار استان فراهم می شود.
وی همینطور افزود: استان فارس پتانسیل زیادی در گردشگری سلامت و گردشگر دارد که با تفویض بخشی از اختیارات به استانداری از ظرفیت ها و امکانات استان در جهت پیشرفت و توسعه پایدار میتوان بهره برد.
ایمانی خاطرنشان کرد: استان فارس از ظرفیتهای مناسبی برای توسعه کشاورزی و صنایع تبدیلی، فعالیت شهرک های صنعتی و صنایع مختلف و هم توسعه گردشگری برخوردار می باشد.


منبع:

1402/06/29
08:52:53
5.0 / 5
280
تگهای خبر: توسعه , صنعت , صنعتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لباس نو