برای سال آینده

متوسط افزایش حقوق كاركنان از ۲۰ درصد استارت خورد

متوسط افزایش حقوق كاركنان از ۲۰ درصد استارت خورد

لباس نو: با بیان ضوابط بودجه سال ۱۳۹۸، متوسط افزایش حقوق كاركنان ۲۰ درصد اعلام شده است؛ این رقم نشان داده است كه افزایش حقوق می تواند متغیر و سقف آن حتی بالاتر از ۲۰ درصد یا كمتر از آن باشد. این در شرایطی است كه بحث هایی برای افزایش تا ۲۵ درصد هم مطرح بود.به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، ضوابط مالی بودجه سال آینده كه اخیرا از جانب سازمان برنامه و بودجه اعلام و به دستگاه های اجرایی ابلاغ گردیده است، حاوی اعداد و ارقامی برای برآورد اولیه هزینه های دستگاه ها در سال آینده است تا دولت بتواند بر مبنای آن هزینه های خویش را نهایی و منابع لازم را پیش بینی و تامین كند.

حقوق كاركنان بعنوان بخش اعظم هزینه های جاری هر ساله متناسب با تورم، افزایش یافته و البته همین درصد افزایش همواره از بخش های مهم هزینه ایی در زمان تدوین لایحه بودجه به حساب می آید.

آنچه در ضوابط بودجه سال آینده آمده است از این حكایت دارد كه دولت متوسط افزایش حقوق برای كاركنان را ۲۰ درصد اعلام نموده است و از دستگاه های اجرایی خواسته تا بر این اساس هزینه حقوقی خویش را برآورد كنند.

اعلام "متوسط ۲۰ درصد" نشان داده است كه درصد افزایش می تواند بیشتر یا كمتر از ۲۰ درصد باشد و تاكیدی بر افزایش پلكانی حقوق برای سال بعد خواهد داشت. در مدت اخیر و در جریان بررسی ارقام بودجه، ظاهرا در مورد میزان افزایش از ۲۰ تا ۲۵ درصد بحث هایی مطرح بوده است.

بر این اساس به نظر می آید برای سال بعد هم روش افزایش حقوق با در نظر گرفتن سقف، به صورت پلكانی صورت گیرد. اینكه درصد افزایش درنهایت چه رقمی باشد با رفتن لایحه به مجلس و بررسی هایی كه در آنجا انجام می شود، نهایی خواهد شد.

برای سال جاری هم دولت میزان ۱۰ درصدی برای افزایش حقوق كاركنان به مجلس اعلام نمود ولی سرانجام طرح افزایش پلكانی حقوق و تا سقف ۲۰ درصد مصوب و اجرایی شد كه طبق آن حقوق ها بین شش تا ۲۰ درصد افزایش پیدا كرد؛ به صورتی كه افرادی كه حقوق كمتری دریافت می كنند مشمول درصد بالاتری از افزایش می شوند.
1397/08/08
15:41:23
5.0 / 5
4332
تگهای خبر: هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لباس نو