معاون وزیر كشاورزی:

برای ۲ میلیارد نفر هم می توانیم آب تامین کنیم

برای ۲ میلیارد نفر هم می توانیم آب تامین کنیم

به گزارش لباس نو، البرز معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان منابع طبیعی و آب خیزداری کشور اظهار داشت: ما با حکمرانی درست آب و در نظر گرفتن بارندگی سالانه و تکیه بر آن و احصا نیازها می توانیم آب مورد نیاز دو میلیارد نفر را تامین نماییم. اگر دور تا دور کشور را دیوار هم بکشند و با جای دیگری ارتباط نداشته باشیم باز هم می توانیم امور کشور را پیش ببریم.به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، عباسعلی نوبخت، روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت در دومین همایش بهینه سازی اماکن و تاسیسات که در استان البرز برگزار شد، به طرح کاشت یک میلیارد درخت در کشور اشاره و اشاره کرد: این طرح فقط مختص ایران نیست و در هر نقطه ای از دنیا این طرح با عناوین مختلف اجرا می شود. به عنوان نمونه کشور چین مقرر است ۷۰ میلیارد درخت بکارد که تا حالا ۵۰ میلیارد آنرا کاشته است.

نوبخت اضافه کرد: مقرر است تا سال ۲۰۳۰ هزار میلیارد درخت در دنیا کاشته شود که سهم ایران از این طرح یک میلیارد درخت است.

وی با اعلان اینکه ترکیه هم در این طرح از ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون درخت، چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون آنرا کاشته است، اضافه کرد: برخی در کشور ما فکر می کنند این یک طرح نشدنی است ولی ما معتقدیم بیش از سهم خودرا هم می توانیم بکاریم.

رئیس سازمان منابع طبیعی و آب خیزداری اشاره کرد: از یک میلیارد اصله درختی که مقرر است در ایران کاشته شود ۳۰۰ میلیون اصله برای صنعت چوب است و بخش قابل توجهی از آن هم به فضای سبز کشور اضافه می شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: ایران ششمین کشور تولید کننده کربن است و از نظر جذب کربن در جایگاه ۴۲ جهان قرار دارد بنا بر این کاشت درخت اهمیت زیادی دارد.

وی در ادامه با اعلان اینکه رکورد گینس در کاشت درخت طی یک روز با ۱۱ میلیون نهال در اختیار ترکیه است، اظهار داشت: ما می توانیم ۵۰ میلیون درخت در یک روز بکاریم و این رکورد را در اختیار بگیریم.

نوبخت در ادامه به موضوع مدیریت درست آب اشاره و اشاره کرد: ما با حکمرانی درست آب و در نظر گرفتن بارندگی سالانه و تکیه بر آن و احصا نیازها می توانیم آب مورد نیاز دو میلیارد نفر را تامین نماییم. ۱۱ اقلیم از ۱۳ اقلیم جهان در ایران وجود دارد بنا بر این اگر دور تا دور کشور را دیوار هم بکشند و با جای دیگری ارتباط نداشته باشیم باز هم می توانیم امور کشور را پیش ببریم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اعلان اینکه تعداد کمی از افراد مشخص به طرق مختلف به بهانه خشکی و نیمه خشکی پایه های امنیتی زیستی مملکت را نشانه گرفته اند، اظهار داشت: با جرأت و عدله های کارشناسی می گوییم که کور خوانده اند، ما همچنان زنده ایم و آرمان های این مرز و بوم را دوست داریم و بی ریا و صادقانه برای کشور خدمت خواهیم کرد و می توانیم ایران را به نتیجه برسانیم.
1402/02/31
01:15:17
5.0 / 5
348
تگهای خبر: تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لباس نو