عضو كمیسیون برنامه و بودجه:

درآمدهای مالیاتی صرف هزینه های جاری می شود

درآمدهای مالیاتی صرف هزینه های جاری می شود

لباس نو: عضو كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اعلام نمود: بر مبنای برنامه ریزی دولت، مقرر است كه درآمدهای مالیاتی صرف هزینه های جاری و درآمدهای نفتی هزینه اجرای طرحهای عمرانی در كشور شود.به گزارش لباس نو به نقل از خانه ملت، علی قربانی با اشاره به برنامه ریزی دولت برای عرضه لایحه بودجه دو سالانه به مجلس، اظهار داشت: بررسی و تصویب بودجه دو سالانه یا سه سالانه در خیلی از كشورهای پیشرفته اجرایی شده، چونكه نظام بودجه ریزی سالیانه گرفتار نقصها و مشكلاتی است، ازاین رو دولت و مجلس به این نتیجه رسیدند كه لایحه بودجه به صورت دو سالانه عرضه شود.
نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه مجلس، با اشاره به تصمیمات صورت گرفته از جانب دولت برای جداسازی اعتبارات عمرانی و جاری در لایحه بودجه سال ۹۹، افزود: بر مبنای برنامه ریزی دولت، مقرر است كه درآمدهای مالیاتی صرف هزینه های جاری و درآمدهای نفتی هزینه اجرای طرحهای عمرانی در كشور شود.
وی افزود: به نظر من تفكیك و جدا كردن درآمدهای مالیاتی و نفتی كار سختی است و مجلس از ابتدا معتقد بود كه در نظام بودجه ریزی باید وابستگی كشور به نفت قطع شده و هزینه كرد از راه درآمدهای مالیاتی باشد.
قربانی خاطرنشان كرد: من معتقدم كه درآمدهای مالیاتی و نفتی غیرقابل تفكیك است، چونكه وقتی دولت با كسری بودجه مواجه شود، عملا از منابع دیگر همچون درآمدهای نفتی استفاده خواهد نمود.
عضو كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: پیشنهاد مجلس به دولت این بود كه در لایحه بودجه سال ۹۹، وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی قطع شده و درآمدهای نفتی برای پشتیبانی از بخش خصوصی و طرح های كلان به صندوقی واریز شود.

1398/08/05
21:51:11
5.0 / 5
4850
تگهای خبر: صندوق , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لباس نو