جزئیات قبض برق پرمصرف ها

جزئیات قبض برق پرمصرف ها

به گزارش لباس نو سخنگوی صنعت برق با اشاره به افزایش ۷ درصدی تعرفه برق برای تمامی بخش های مصرفی، از اعمال ۱۶ درصد جریمه برای مشتركان پرمصرف اطلاع داد كه بدین سان پرمصرف ها ۲۳ درصد افزایش تعرفه خواهند داشت و قبوض برق آنها هم ماهانه صادر می شود.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، نشست سخنگوی صنعت برق با رسانه های جمعی با هدف تبیین نظام جدید تعرفه ای برق، ارتقای ظرفیت نیروگاه های برق آبی، مقاوم سازی شبكه ها در سیل اخیر و آمادگی صنعت برق در پیك تابستان ۹۸ در توانیر امروز برگزار گردید.
حقی فام، اقدام برای جریمه مشتركان پرمصرف را در جهت ترغیب پرمصرف ها به اصلاح روند مصرف بی رویه و افزایش ضریب بار شبكه عنوان نمود كه به نفع اقتصاد ملی و رونق تولید بعنوان یك وظیفه ملی است.
او یكی دیگر از اقدامات صنعت برق كه قول اجرای آن به هیأت دولت داده شده را محاسبه میانگین مصرف برق مشتركان طی خرداد تا شهریور سال قبل و اعلام آن به مشتركان عنوان نمود كه بر این اساس بالا بودن متوسط مصرف برق هر مشترك نسبت به الگوی ۳۰۰ كیلووات ساعت در ماه به مفهوم پرمصرف بودن آن مشترك خواهد بود. این اطلاع رسانی به پرمصرف ها كمك می نماید پیش آگاهی لازم از وضعیت مصرف خود حاصل و نسبت به اصلاح آن اقدام نمایند.
وی میزان مصرف ماهانه یك مشترك عادی در تهران طی ماه های گرم سال را ۳۰۰ كیلو وات ساعت ذكر كرد كه بالاتر از آن پرمصرف تلقی می شود و حدود یك درصد مشتركان را شامل می شوند و باید برای مدیریت این نوع مصارف از مكانیزم های كنترلی استفاده گردد.
حقی فام تصریح كرد منابع حاصل از جریمه پرمصرف ها بعنوان منابع جاری صنعت برق محسوب نمی گردد، بلكه با ایجاد یك صندوق مشخص، عمدتاً در جهت پیشبرد طرح های كاهش تلفات استفاده خواهد شد و نظام تعرفه ای جدید اهرمی برای ترغیب پرمصرف ها به اصلاح مصرف است.1398/01/28
14:20:15
5.0 / 5
4959
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , صندوق , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس نو