وقفه در صادرات شکر دومین تولیدکننده بزرگ دنیا

وقفه در صادرات شکر دومین تولیدکننده بزرگ دنیا

به گزارش لباس نو مشکلات زنجیره تأمین در هند که سبب افزایش هزینه های حمل بار و کاهش حاشیه سود بازرگانان شده، صادرات شکر از دومین تولیدکننده بزرگ دنیا را گرفتار تاخیر می کند.به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، واگن های ریلی به علت تقاضای بالا از جانب بخشهای مهم دیگری مانند زغال سنگ برای نیروگاهها گرفتار کمبود شده و به افزایش نرخ حمل زمینی محموله منتهی شده است. فروشندگان با مشکلات دیگری شامل قیمتهای بالای دیزل و محدود بودن فضای انبار در برخی از بنادر مواجهند.

به گفته مدیر تجارت کالای شرکت گریدینت کامرشیال، اگر این وضعیت ادامه پیدا کند، برای صادرکنندگان هندی رسیدن به هدف صادرات شش میلیون تن در سال مالی جاری که از اکتبر آغاز شد، دشوار خواهد بود. نرخ کرایه کامیونها در یک ماه گذشته ۳۰ تا ۴۰ درصد افزوده شده و به سود لطمه می زند.

محدودیتهای حمل هند امکان دارد ارسال محموله ها از جانب شرکتهای تولیدکننده هندی را که قراردادهایی برای صادرات حداکثر چهار میلیون تن شکر در فصل جاری امضا کرده اند به تاخیر بیاندازد اما به علت بارندگیهای غیرفصلی در نوامبر، تأمین محصول را دیرتر شروع کردند. فروش کمتر هند امکان دارد سبب افزایش قیمتهای جهانی شکر شود که به تازگی به پایین ترین حد در شش ماه گذشته نزول کرده اند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، به قول یک مدیر هندی، توافقهای صادرات جدید هم اکنون امضا نشده اند چونکه قیمتهای جهانی بسیار پایین هستند. قیمت بالای ۲۰ تا ۲۰.۵ سنت در هر پوند برای صادرکنندگان هندی سودآور خواهد بود. قیمتها هم اکنون حدود ۱۸ سنت است.
1400/10/22
12:51:34
5.0 / 5
421
تگهای خبر: تولید , فروش , قیمت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس نو