با ثابت ماندن طلا در برابر دلار

کاهش ۲۰ درصدی قیمت طلای جهانی از زمان اوج

کاهش ۲۰ درصدی قیمت طلای جهانی از زمان اوج

لباس نو: قیمت طلا امروز جمعه ثابت بود برای اینکه دلار نزدیک به اوج اخیر خود باقی مانده بود، در صورتیکه احتمال افزایش شدیدتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا نیز بر تقاضای شمش های بدون بازده تاثیر گذاشت.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۶ و ۵۲ دقیقه بامداد به وقت شرقی با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۶۷۱ دلار و ۳۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آتی آمریکا با ۰.۰۱ درصد افزایش به ۱۶۷۲ دلار و ۳۰ سنت رسید.
شاخص دلار ۰.۱ درصد کم شد اما از اوج ۲۰ ساله ای که در روز پنجشنبه بدنبال افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره توسط بانک مرکزی ایالات متحده کم شد، فاصله چندانی نداشت. افزایش نرخ ها جذابیت شمش را از بین می برد برای اینکه هیچ سودی ندارد. قیمت طلا از زمانی که در ماه مارس به بالاتر از ۲۰۰۰ دلار در هر اونس رسید، نزدیک به ۲۰ درصد کم شده است.
خیلی از بانکهای مرکزی در این هفته بدنبال فدرال رزرو آمریکا در مبارزه با تورم، نرخ های بهره خودرا زیاد کردند که موج شوکی را به بازارهای مالی و اقتصاد وارد کرده است.
ایزابل اشنابل، عضو هیئت مدیره بانک مرکزی اروپا، روز پنجشنبه با دفاع از برنامه های بانک مرکزی اروپا برای افزایش بیشتر نرخ ها اظهار داشت: تورم منطقه یورو بالاتر خواهد رفت و افزایش قیمت احیانا پایدارتر از تصور قبلی خواهد بود.
تعداد آمریکایی هایی که درخواست های جدید برای دریافت مزایای بیکاری را ارائه کرده اند، در هفته گذشته نسبتاً افزایش پیدا کرد، که نشان میدهد باوجود تلاش فدرال رزرو برای کاهش تقاضا با افزایش نرخ بهره، بازار کار همچنان ضعیف است.
برمبنای رویترز، دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگ ترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، با ۰.۲۱ درصد کاهش از ۹۵۲.۱۶ تن در روز چهارشنبه به ۹۵۰.۱۳ تن در روز پنجشنبه رسید.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره، در ۱۹.۶۴ دلار ثابت بود، پلاتین با ۰.۳ درصد افزایش به ۹۰۳.۲۲ دلار رسید، در صورتیکه پالادیوم ۰.۲ درصد کم شد و به ۲۱۶۵ دلار و ۱۰ سنت رسید.1401/07/01
14:38:07
5.0 / 5
564
تگهای خبر: اقتصاد , دلار , صندوق , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لباس نو