مهر خبر می دهد؛

مکاتبه شورای رقابت با بورس

مکاتبه شورای رقابت با بورس

لباس نو: رییس شورای رقابت در نامه ای به رییس سازمان بورس، عرضه خودرو در بورس کالا به جز خودرو های هایما و تارا را غیرقانونی اعلام و اصرار کرد که عرضه خودرو باید طبق روال قبلی صورت گیرد.


به گزارش لباس نو به نقل از مهر، سید محمدرضا سید نورانی رئیس شورا و مرکز ملی رقابت در نامه ای به مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ضمن اعلام این که عرضه خودرو در بورس کالا به جز خودرو های هایما و تارا، مجاز نیست تصریح کرد که عرضه خودرو باید بر مبنای روال قبل صورت گیرد. در نامه نورانی که دوم بهمن ماه صادر شده، آمده است: پیرو عرضه برخی خودرو ها در بورس کالا به اطلاع می رساند مدت مصوبه شصت و سومین جلسه شورایعالی هماهنگی اقتصادی مورخ ۲۸ / ۷ / ۱۴۰۰ در مورد تنظیم بازار خودرو یکسال بوده است. بدیهی است با انقضا این، مدت مصوبات قبلی شورای رقابت در این حوزه به خودی خود مبنای عمل بوده و باید اجرایی می شده است. بر این اساس مطابق مصوبات ۴۲۰، ۴۴۲، ۴۶۲ و ۴۶۸؛ بازار خودرو های انحصاری شامل کلیه خودرو های سواری دو شرکت ایران خودرو و سایپا به جز دو خودروی هایما و تارا است و عرضه آنها باید طبق روال پیشین و مطابق با مصوبات ۴۱۴ و ۴۲۰ صورت گیرد قیمت این خودرو ها هم باید بر مبنای مصوبات ۱۴۸ ۴۴۲ طبق فرمول Price Cap محاسبه گردد فلذا عرضه خودرو های خانواده دنا، پژو ۲۰۷ و شاهین در بورس کالا مجاز نیست.
شایان ذکر است شورای رقابت با تشکیل کارگروه تخصصی خودرو مبحث بازنگری دستورالعمل های بازار خودرو را در دستور کار قرار داده است و در صورت تصویب مصوبه جدید در این حوزه جهت اجرا ابلاغ خواهد گردید.


1401/11/04
15:05:43
5.0 / 5
419
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , قانون , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لباس نو